Капітан Америка

Журнал Time визначив найвпливовішу людину на планеті

Журнал Time визначив найвпливовішу людину на планеті

“Людиною року” за версією журналу Time став Барак Обама. Чинний президент Сполучених Штатів з’явиться на обкладинці підсумкового номеру поважного журналу вдруге: після перемоги на виборах у 2008 році він вже удостоювався цього титулу.

Окрім самого Обами, до короткого списку кандидатів на обкладинку потрапили пакистанська дівчинка-правозахисниця Малала Юсуфзай, яка домагалася рівності у навчанні, новообраний президент Єгипту Мухаммед Мурсі, Білл та Хілларі Клінтони, топ-менеджери американських компаній Yahoo та Apple Марісса Майєр і Тім Кук, а також бозон Гіггса та вчені, які його впіймали (ймовірність цього – 99%). У редакційній статті редактори журналу наголошують: ефект Обами більше не є ефемерним. “Він вимірюватиметься війнами, які припинили та розпочали; збереженою, реструктурованою чи наново врегульованою промисловістю; розширеним переліком пільг; завищеним рівнем боргу; кількістю вбитих терористів; оновленою системою медичного страхування… Цей ефект яскраво проілюстрували ті, хто чекав годинами, аби проголосувати на виборах. Цього року Америка вирішила: історія не ставитиметься до президентства Обами, як до щасливої випадковості”. На думку редакції Time, Обамі вдалося скористатися змінами у країні та заручитися підтримкою як білих, так і виборців, що мають інші кольори шкіри. Отже, Обама став “символом та, в якомусь сенсі, архітектором нової Америки”.

Нагадаємо, тиждень тому читачі Time теж обирали “Людину року” шляхом онлайн-голосування. Цей рейтинг очолив лідер Північної Кореї Кім Чен Ин. Щоправда, у редакції наголошували: до перемоги долучилися інтернет-боти.

“Людину року” Time визначає ще з 1927-го. Це не обов’язково має бути конкретна людина, часом навіть не обов’язково, аби це була саме людина. Наприклад, у 1960-му “Людиною року” стала американська наука, у 1982-му – комп’ютер, у 1988-му – планета Земля. Минулого року підсумковий номер присвятили вуличним протестувальникам. Відзначимо, що поява двічі на обкладинці останнього в році журналу – не рекорд. Франклін Рузвельт ставав “Людиною року” тричі (1932, 1934 та 1941 роки). 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4212 / 1.54MB / SQL:{query_count}