“Людиною року” за версією журналу Time став Барак Обама. Чинний президент Сполучених Штатів з’явиться на обкладинці підсумкового номеру поважного журналу вдруге: після перемоги на виборах у 2008 році він вже удостоювався цього титулу.
Окрім самого Обами, до короткого списку кандидатів на обкладинку потрапили пакистанська дівчинка-правозахисниця Малала Юсуфзай, яка домагалася рівності у навчанні, новообраний президент Єгипту Мухаммед Мурсі, Білл та Хілларі Клінтони, топ-менеджери американських компаній Yahoo та Apple Марісса Майєр і Тім Кук, а також бозон Гіггса та вчені, які його впіймали (ймовірність цього – 99%). У редакційній статті редактори журналу наголошують: ефект Обами більше не є ефемерним. “Він вимірюватиметься війнами, які припинили та розпочали; збереженою, реструктурованою чи наново врегульованою промисловістю; розширеним переліком пільг; завищеним рівнем боргу; кількістю вбитих терористів; оновленою системою медичного страхування… Цей ефект яскраво проілюстрували ті, хто чекав годинами, аби проголосувати на виборах. Цього року Америка вирішила: історія не ставитиметься до президентства Обами, як до щасливої випадковості”. На думку редакції Time, Обамі вдалося скористатися змінами у країні та заручитися підтримкою як білих, так і виборців, що мають інші кольори шкіри. Отже, Обама став “символом та, в якомусь сенсі, архітектором нової Америки”.
Нагадаємо, тиждень тому читачі Time теж обирали “Людину року” шляхом онлайн-голосування. Цей рейтинг очолив лідер Північної Кореї Кім Чен Ин. Щоправда, у редакції наголошували: до перемоги долучилися інтернет-боти.
“Людину року” Time визначає ще з 1927-го. Це не обов’язково має бути конкретна людина, часом навіть не обов’язково, аби це була саме людина. Наприклад, у 1960-му “Людиною року” стала американська наука, у 1982-му – комп’ютер, у 1988-му – планета Земля. Минулого року підсумковий номер присвятили вуличним протестувальникам. Відзначимо, що поява двічі на обкладинці останнього в році журналу – не рекорд. Франклін Рузвельт ставав “Людиною року” тричі (1932, 1934 та 1941 роки).