Консультують фахівці

Годуєте грудьми і захворіли. що робити?

Годуєте грудьми і захворіли. що робити?

“Моєму синочкові лише сім місяців. Кілька днів тому стала гірше почуватися, з’явився нежить. Побоююся, щоб не піднялася температура, адже як тоді годуватиму грудьми свого малюка. Підкажіть, будь ласка, як можна вилікуватися від застуди молодій мамі, яка годує дитину грудьми, і чи варто відмовлятися від годування?”.
Наталя Ясінська, м. Броди

Наталія Шеремета, лікар-неонатолог:
– Лікування застуди у мами, яка годує грудьми, ускладнюється через низку протипоказань, адже багато препаратів заборонені, оскільки, потрапляючи у молоко, вони можуть нашкодити дитині. За перших ознак застуди молодій матері потрібно звернутися до лікаря, який призначить відповідне лікування. Вдома судинозвужувальними краплями користуватися не варто, краще частіше промивати ніс морською водою, закапувати фізрозчином для розрідження слизу. За наявності запального процесу в горлі, носоглотку треба промивати трав’яними настоями, розчином солі та соди.
Якщо матір, яка годує грудьми, захворіла, її головне завдання – захистити немовля. Йдеться про ретельне миття рук, дотримання особистої гігієни та застосування одноразової ватно-марлевої пов’язки, яку слід змінювати що дві години.
Найголовніше – не переривати грудне вигодовування, якщо виникають гострі респіраторні захворювання. Проте це не стосується випадків, коли лікар призначив препарати, несумісні з грудним вигодовуванням. Не переривати годування дуже важливо для збереження лактації та передавання дитині вироблених організмом матері антитіл. 
Під час хвороби молода мама має повноцінно харчуватися та багато пити. Однак їсти варто лише ті продукти, які жінка вживала раніше, адже нова їжа може стати причиною виникнення алергії у дитини.

Ідеальне меню для морозних днів

“Останнім часом, повертаючись із роботи додому, стала помічати, що дуже погіршилося самопочуття, а апетит зник взагалі. Скажіть, будь ласка, яким повинен бути раціон, коли за вікном зима?”.
Ксенія Максимів, м. Львів 

Зоряна Завада, голова Асоціації дієтологів Львівщини:
–  Аби швидко відновити втрачену енергію, особливо у холод, необхідно правильно харчуватися. Частина енергії, яку ми отримуємо з їжею, трансформується в тепло, тому, щоб не мерзнути, у жодному разі не варто голодувати чи сидіти на дієтах. 
У зимовий період людині необхідно вживати на 25-30% більше калорій. Найкращі зігріваючі властивості мають білкові страви: м’ясні, рибні, молочні, а також крупи та хліб. Перед виходом на вулицю корисно з’їсти бутерброд із куркою або нежирним м’ясом. Допоможе “набратися тепла” чай із молоком або з шипшини. Його можна випити як перед виходом на вулицю, так і після повернення з морозу, аби швидко зігрітися. Але чай має бути не надто гарячим, лише теплим. Не варто на вулицю виходити голодним, краще з’їсти висококалорійні продукти. А ще, аби легко пережити сильні морози, важливо не нервуватися і відмовитися від алкоголю.

 Скільки можна гуляти дітям на холоді?

“Із трирічним сином Артемом навіть взимку ми гуляємо щодня. А ось сусідка з донькою, трішки старшою, ніж мій син, на вулицю може не виходити по кілька днів, мовляв, там сильні морози, нехай сидить вдома. Скажіть, будь ласка, чи можна гуляти з дітьми у мороз та як довго має тривати прогулянка?”.
Галина Кулинич, м. Винники

Любомира Кутневич, головний педіатр Львівщини, керівник відділу материнства і дитинства обласного управління охорони здоров’я:
– На вулиці з маленькими дітьми потрібно гуляти щодня. Звичайно, якщо надворі температура повітря нижча ніж 10-15 градусів морозу, від прогулянок із грудними дітьми краще відмовитися. Дітям дво- й трирічного віку на вулиці у такий мороз не варто перебувати понад півгодини – максимум годину.
Одягати дитину варто так, щоб одяг захищав не лише від холоду, а й від вітру. У дитини має бути тепла шапка, рукавиці й куртка з глибоким капюшоном. Синтетика та шерстяні тканини підсилюють прояви алергії, тому одяг, який торкається обличчя (светр, шарф, шапка), мають бути бавовняними. Дуже важливо, щоб батьки не прикривали дитячий ротик шарфом, адже через те, що він швидко стає вологим, а потім обмерзає, дитина може захворіти набагато швидше. У сильний мороз дітям важливіше прикривати не рот та ніс, а горло й вуха. 

Від чого постійно мерзнуть руки? 

“У моєї дружини постійно холодні руки. Інколи долоні та пальці настільки замерзають, що їй важко ними рухати. Не допомагають у цій ситуації навіть подаровані теплі рукавиці. Скажіть, будь ласка, чи не є це ознакою якогось захворювання? Як із цим боротися?” 
Віктор Кравець, м. Львів

Катерина Пинда, лікар-теравпевт:
– У певної категорії людей швидко холодніють руки тому, що у дрібних капілярах кінцівок починається спазм, і до них не надходить кров. Якщо людина помічає, що її руки постійно холодні, обов’язково треба зробити повний медичний огляд.
Холодні долоні можуть бути ознакою захворювання внутрішніх органів, серця та шлунково-кишкового тракту. 
Люди, які постійно мерзнуть, мають дотримуватися певних правил, наприклад, одягатися відповідно до погодних умов. Навіть якщо потрібно вийти з дому на кілька хвилин, варто одягнути щось тепле. Голову й руки завжди слід захищати від холоду. Оскільки нікотин звужує судини та може спричинити спазм дрібних капілярів, дуже важливо відмовитися від куріння. Харчуватися слід збалансовано, стійкість організму до холоду може підвищити риб’ячий жир.
Вдома можна робити дуже просту вправу: крутити руками, як повітряний млин (швидкість – приблизно 80 обертів на хвилину). Кров до пальців почне надходити, а тому руки швидше зігріються.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4043 / 1.6MB / SQL:{query_count}