Успішно запустивши ракету далекого радіуса дії та вивівши на орбіту Землі штучний супутник, Корейська Народно-Демократична Республіка зіткнулася з цілковитим нерозумінням: у США, Японії, Китаї та Південній Кореї дії КНДР рішуче засудили. Американці запевняють, що домагатимуться, аби Рада безпеки ООН запровадила проти Північної Кореї нові санкції. На перешкоді цьому може стати хіба Китай, який раніше заявляв, що подібні конфлікти слід вирішувати мирним шляхом. Хоча й він погоджується з критиками КНДР.
Більшість країн просто не вірять у те, що дії Пхеньяна є мирними. Наприклад, Японія надала бойової готовності наземним засобам протиповітряної оборони та вивела у море додаткові кораблі. У США запуск ракети розцінили як “надзвичайно провокаційну дію, яка загрожує регіональній безпеці та безпосередньо порушує резолюції Ради безпеки ООН” (там переконані, що у Північній Кореї розробляють носії, які б запускали ракети до узбережжя Штатів). А південнокорейський президент Лі Мен Бак скликав екстрену нараду з питань безпеки. Південній Кореї, до речі, слід переживати найбільше. Коли її північні сусіди вперше спробували вивести супутник (невдало, адже ракета не змогла піднятися), лідер країни Кім Чен Ин заявив, що готовий стерти Сеул із землі.
“Ми готові дати гідну відсіч їхній люті і почати священну війну, яка знищить зрадників на цій землі. Ми не дозволимо ображати народ та керівництво КНДР, навіть якщо епіцентр спрямованих у нашу сторону провокацій знаходиться у центрі Сеула. Якщо знадобиться, ми не залишимо від міста каменя на камені”, – ці слова представника Верховного командування Корейської народної армії всі добре запам’ятали.
Владу КНДР тоді розлютили повідомлення південнокорейської преси про те, що їхні сусіди витрачають значні суми на військові потреби у той час, коли більшість населення країни не має чого їсти. Ймовірно, саме за це Кім Чен Ин і вимагав вибачення. До речі, днями він заявив, що Північна Корея не відмовлятиметься від запуску супутників, адже це допоможе розвивати корейську економіку.
Такі дії суперечать резолюції Ради Європи від 2009 року, згідно з якою КНДР заборонено проводити будь-які запуски із використанням технології балістичних ракет. Супутник запустили із використанням забороненої технології.
Цікаво, що підданий остракізму лідер Північної Кореї є популярним і за межами країни. Журнал Time, найбільше відомий своїми обкладинками та визначенням “Людини року”, днями оголосив преференції своїх читачів. Виявилося, що 5,6 млн із них “Людиною року” назвали саме Кім Чен Ина. У редакції тижневика кажуть, що вибір читачів рідко збігається із вибором експертів, який стане відомим вже наступного тижня.