Бути помітним у темряві

Світловідбивачі знижують рівень дитячого травматизму на дорогах у більш ніж шість разів

Світловідбивачі знижують рівень дитячого травматизму на дорогах у більш ніж шість разів

Із настанням зими, коли світловий день стає значно коротшим, а вечори – довшими, варто подбати про безпеку своєї дитини на дорозі. Адже школярі часто затримуються на різних додаткових заняттях, групах продовженого дня, відвідують гуртки,  ходять у кіно чи просто в гості одні до одних. Відповідно повертаються додому пізно. А на недостатньо освітленій вулиці чи під час негоди водії інколи просто не помічають юних пішоходів. 

Знизити рівень дитячого травматизму на дорогах допоможе світловідбивач, або, як його ще називають, флікер.  

“То реальний спосіб убезпечити дитину від травм на неосвітленій дорозі. Флікери – це маленькі значки, наліпки, які можна причепити до наплічника, куртки, взуття школяра. Вони відбивають світло у темряві та допомагають швидше зауважити пішохода вечірньої пори. Принцип їх дії заснований на тому, що світло, потрапляючи на ребристу поверхню зі спеціального пластику, концентрується і відбивається у вигляді вузького пучка”, – розповідає речниця ДАІ міста Львова Людмила Ліб. 

З її слів, якщо автівка їде з увімкненим ближнім світлом, то помітити пішохода водій може з відстані 25 – 30 метрів, а якщо у дитини є флікер, то ця відстань збільшується до 130 – 140 метрів. Якщо ж водій увімкнув дальнє світло, то може побачити пішохода зі світловідбивачем аж за 400 метрів. 

“На перший погляд флікер виглядає як іграшка, проте виконує дуже серйозну роль, знижуючи рівень дитячого травматизму на дорозі в шість з половиною разів!” – наголошує Людмила Ліб. 

Такі світловідбивачі краще носити на шнурочку чи ланцюжку, прив’язаному до куртки або портфеля. Крім того, існують спеціальні значки і наліпки зі світловідбивним елементом, які також можна прикріпити до одягу чи сумки. Зроблені вони з м’якого пластику і мають яскраві кольори. Флікери виготовляють у вигляді смайликів, іграшок, пластинок, значків, брелоків. Виглядають вони сучасно, стильно, тож їх охоче носитимуть не лише малюки, а й підлітки. 

“Світловідбивачів забагато не буває. Найкраще, якщо вони будуть причеплені з усіх боків: на праві та лівій руках, наплічнику, на замку-блискавці куртки. Флікери можна кріпити й на велосипеди, візочки, санчата. У такому випадку найкраще підійде світловідбивна стрічка”, – пояснює речниця ДАІ. 

Купити їх можна у крамницях, що торгують канцелярським приладдям, в дитячих супермаркетах чи спортивних магазинах. Можете придбати і верхній одяг (шапки, шалики), а також, взуття, де флікери є елементами дизайну. Та варто пам’ятати: щоб не потрапити під колеса автомобіля, потрібно найперше додержувати Правил дорожнього руху!

ДО ТЕМИ

У багатьох країнах світу, в тому числі й у сусідній Білорусі, наявність у пішохода світловідбивача є обов’язковою. Тамтешні правоохоронці мають право штрафувати людей, які темної пори доби ходять неосвітленими вулицями і шосе без флікерів. Наприклад, сума штрафу в Латвії становить два лати, що дорівнює майже чотирьом доларам. А в Західній Європі штраф за таке порушення сягає 20 євро. Дорослих таким чином привчають піклуватися про себе і дітей як учасників дорожнього руху. Школярів, котрі порушують ці правила, прибалтійські поліцейські, звичайно ж, не карають – спіймавши  малолітнього пішохода без флікера, пояснюють йому, на яку небезпеку він себе наражає, і дають йому світловідбивач (безкоштовно). Натомість у Індії та Намібії світловідбивні елементи зобов’язують чіпляти навіть на домашніх тварин – слонів та ослів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4457 / 1.56MB / SQL:{query_count}