Майбутні лідери світу

У КНР закулісно-демократичним шляхом змінили владу

У КНР закулісно-демократичним шляхом змінили владу

Нові керівники комуністичної партії керуватимуть країною упродовж наступного десятиліття. Цей час для держави стане визначальним: вона трансформується у демократичну (при цьому залишатиметься соціалістичною!), а ще матиме найпотужнішу у світі економіку.

Цього тижня у КНР завершився XVIII з’їзд комуністичної партії. На ньому обрали новий склад центрального комітету, а також скоротили його. До ЦК тепер входить сім, а не дев’ять осіб. Генеральним секретарем партії, який, за традицією, й очолить країну, замість Ху Цзіньтао обрали Сі Цзіньпіня.

Згідно з прогнозами Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD), Сполучені Штати Америки поступляться лідерством Китаю вже у 2016 році. Втім навіть через 50 років середньостатистичний дохід китайця становитиме всього 60% від того, який отримуватимуть у США або ж країнах Західної Європи. Це при тому, що OECD пророкує більше ніж семикратне збільшення заробітків у КНР.

Нове керівництво Китаю обіцяло, що різниця між багатими та бідними щораз скорочуватиметься. А ще перші особи комуністичної партії КНР заговорили публічно про те, що досі уникали обговорювати, – корупцію в партії. “Ми зробимо все можливе, аби виправдати вашу довіру і виконати нашу місію. Всередині партії залишається ще багато проблем, які маємо якнайшвидше вирішити. Передусім це корупція. Вся партія мусить постійно мати бойову готовність”, – сказав після завершення XVIII з’їзду комуністичної партії Китаю її новий генсек Сі Цзіньпін. Його попередник, Ху Цзіньтао, заявив, що проблема корупції “може виявитися для партії смертельною і навіть спричинити крах партії та країни”.

Під час XVIII з’їзду комуністичної партії Китаю не лише обирали нових керівників, а й намітили шляхи, якими далі розвиватиметься країна. “Ми безперечно зможемо до 100-річного ювілею Комуністичної партії Китаю побудувати заможне суспільство, а до 100-річчя КНР перетворити країну на багату, могутню, демократичну, цивілізовану та гармонійно соціалістичну державу”, – запевнив Ху Цзіньтао під час звітної промови. Десять років тому, коли він став генсеком партії, країна перебувала осторонь глобальних процесів. Відтоді вона увійшла до СОТ, наростила військову потужність, забезпечила себе стратегічними ресурсами Африки та провела Олімпійські ігри. А останніми місяцями Китай “розморозив” кілька територіальних конфліктів зі своїми сусідами. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4044 / 1.55MB / SQL:{query_count}