Дослідники із CERNу виявили надзвичайно рідкісний розпад елементарних частинок.
Їх спостереження підтверджують гіпотези прихильників стандартної моделі фізичної теорії і спростовують погляди прибічників суперсиметрії.
Міжнародна команда фізиків, яка працює на великому адронному колайдері, зафіксувала розпад Bs-мезона на два мюона. Про це повідомили під час міжнародної конференції з фізики у Кіото, – повідомляє ВВС. Параметри експерименту точно співпали з прогнозами загальноприйнятої фізичної теорії – так званої стандартної моделі. Водночас дослід похитнув позиції прихильників ідеї суперсиметрії. Остання передбачає, що всі відомі елементарні частинки мають своїх двійників – суперсиметричні частинки, які зародилися разом із звичайними у момент Великого вибуху. Гіпотетично, такі двійники з часом стали важчими за своїх аналогів, розпалися, а їхні залишки утворили темну матерію, з якої складається чверть Всесвіту. Досі теорія суперсиметрії не отримувала жодного експериментального підтвердження. Тепер вона має одне спростування. “Суперсиметрія, можливо, не вмерла як теорія, але ці останні дані свідчать, що вона важко хвора”, – прокоментував отримані результати професор Кріс Паркс, представник британської частини експерименту.
Уперше розпад Bs-мезона на два мюона спостерігали в штучних умовах. За підрахунками вчених, такий розпад можна побачити всього у трьох із мільярда дослідів. Власне така частота й передбачена загальноприйнятою фізичною теорією, але суперечить теорії суперсиметрії. Якби суперсиметричні двійники елементарних частин існували, то число таких розпадів мало бути значно вищим.