Християнська святиня в небезпеці

Храм Гробу Господнього в Єрусалимі може завалитися, принаймні фахівці стверджують, що його дах - у критичному стані. Річ у тім, що на дахівці Храму розташований монастир ефіопської християнської церкви "Deir al-Sultan". 26 його келій та дві каплички необхідно терміново укріпити, бо вони можуть прос­то провалитися всередину.

Храм Гробу Господнього в Єрусалимі може завалитися, принаймні фахівці стверджують, що його дах - у критичному стані. Річ у тім, що на дахівці Храму розташований монастир ефіопської християнської церкви "Deir al-Sultan". 26 його келій та дві каплички необхідно терміново укріпити, бо вони можуть прос­то провалитися всередину.

cih.ru
tur.jpg

Головний християнський храм світу - Храм Гробу Господнього у Єрусалимі - побудований 324 року. Під його склепінням знаходяться і Голгофа, де розіп'яли Ісуса, і Плита Помазання, де зняте з хреста тіло помазали миром та загорнули в плащаницю, і Гріб, де було покладено Христове тіло. Щороку напередодні Ісусового воскресіння у Храмі відбувається справжнє диво: у вигляді вогню сходить Божа Благодать. Однак, ключі від Храму знаходяться в арабів-мусульман і ще з часів хрестових походів їх передають від батька до сина нащадки Праведного каліфа Омара (один з чотирьох найперших каліфів після пророка Могаммеда).

 

Водночас проведенню реставраційних робіт перешкоджає конфлікт між представниками різних християнських конфесій. Нагадаємо, що Храм Гробу Господнього розділений між шістьма основними християнськими конфесіями: греко-православною, католицькою, вірменською, коптською, си­рійською та ефіопською. Кож­ній виділені свої прибудови і час для молитов.

Однак про якесь порозуміння, до якого свого часу закликав Ісус Христос, у Храмі далеко. Один із конфліктів пов'язаний саме з проблемним монастирем "Deir al-Sultan". Раніше він цілком належав християнам-коптам, однак у 1970 році, скориставшись тим, що їхні брати-копти пішли на молитву, його підступно захопили представники ефіопської церкви. Відтоді відносини між двома конфесіями вкрай ворожі. Після тривалих перемовин одному з коптських монахів усе ж дозволили залишитися в монастирі, але на чітко обумовленому місці. У 2002-му стався трагікомічний випадок - рятуючись від сонячних променів, монах-копт пересунув свій стілець у затінок, ефі­опи ж розцінили це... як посягання на їхню територію. У рукопашній постраждали 12 монахів з обох сторін.

У 2007 році сенатор від штату Небраска Ерні Чамберс вирішив використати силу американського законодавства (вони ж там усі впевнені, що їхні закони - найкращі) проти... Бога, який нібито є головним винуватцем численних стихійних лих. Сенатор подав відповідний позов до суду округу Дуглас. Що­правда, Богові "пощастило" уникнути покарання - суддя Марлон Полк відхилив позов. Але зовсім не через його очевидну абсурдність - юрист аргументував своє рішення тим, що для початку процесу необхідно, щоб у відповідача... була домашня адреса. А оскільки ще ніхто не додумався, в який спосіб можна доставити повістку на небо, розгляд позову так і не відбувся.

Не вщухають сварки і між православними греками та вірменами, котрі вже багато років не здатні дійти згоди щодо того, хто скільки часу повинен проводити біля Гробу Господнього. Постійно лунають взаємні претензії, причому часто-густо духівництво від слів переходить до справи, тож вірменсько-грецькі бійки в стінах Храму - не дивина. Представникам інших християнських конфесій досі не вдалось примирити численні сторони, які ворогують, тому вони звернулись до міністерства внут­рішніх справ Ізраїлю з проханням про допомогу. Однак ізраїльська влада від гріха подалі заявила, що втрутиться тільки після того, як християни самі домовляться між собою.

Зрештою, ізраїльтян зрозумі­ти можна. Показовий приклад: минулого року офіційний Тель-Авів заявив, що має намір збудувати запасний (пожежний) вихід з Храму Гробу Господнього, адже будівля вміщає вісім тисяч осіб, але при цьому має лише один вихід, що спричиняє реальну небезпеку для прочан у разі виникнення пожежі. Однак, так і не вдалось отримати згоду на це усіх шести християнських конфесій, тож вихід у Храмі залишився один.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5120 / 1.57MB / SQL:{query_count}