Стильно, вишукано, модно

Обирати класичний чоловічий костюм необхідно відповідно до свого стилю та комплекції

Обирати класичний чоловічий костюм необхідно відповідно до свого стилю та комплекції

Незважаючи на нинішню популярність повсякденного одягу та домінування зручних речей, хороший класичний костюм незмінно залишається кращою візитівкою кожного джентльмена. Адже саме він свідчить про успіх, смак і вишуканість. Головне “правило”  при купівлі костюма – щоб він добре сидів і був доречним у певній ситуації. 

Колір має значення

Усупереч переконанням, варто бути обережним при виборі чорного костюма. 

“За правилами етикету, таке вбрання не належить до ділового гардероба. Його можна одягати тільки на формальні заходи або ж у казино. В іншому випадку чорний костюм зробить вас схожим на офіціанта чи охоронця” , – каже продавець-консультант магазину чоловічих костюмів Андрій Братків.

Якщо ж хочете мати чорний костюм, треба щоб він був принаймні у тоненьку смужечку. Відповідно: що офіційніший захід збираєтеся відвідати, то темніший повинен бути відтінок і непомітніший малюнок. Зі слів консультанта, на щодень варто вибирати костюми сірих відтінків. Доречними будуть темно-сині і темно-коричневі кольори. 

 Ідеальний піджак

Пошуки “свого”  костюма треба починати з примірювання піджака. При цьому найбільшу увагу слід звернути на плечі та спину: піджак не повинен сковувати рухи і водночас не бути надто великим.

“Іноді буває так, що піджак добрий у плечах, а нижній ґудзик ледве застібається. Це свідчить про те, що костюм не вашої повноти. І які б “маніпуляції”  з розміром не пропонував вам продавець, костюм все одно виглядатиме як з чужого плеча. Тому для початку визначте свою повноту, а вже після цього підбирайте розмір і ріст” , – рекомендує Андрій Братків.

Наступна деталь, на яку варто звернути увагу, – довжина рукавів. Зі слів консультанта, усупереч переконанням наших батьків та дідусів, рукави піджака, що закривають манжети сорочки, – занадто довгі. Визначаючи правильну довжину рукава, варто врахувати, що сорочка повинна виступати на 7 – 13 мм. 

Окрім цього, при виборі чоловічого костюма треба звернути увагу на те, що нижній край піджака має бути приблизно там, де починаються пальці рук, витягнені вздовж тулуба. Занадто короткий піджак робить чоловіка нижчим. 

Штани без складок

Правильну довжину класичних брюк визначити дуже важко. Тому найчастіше  їх доводиться нести до майстра, аби вкоротив їх. Під час такої процедури слід враховувати не лише зріст і особливості фігури, але й те, яке взуття збираєтеся носити.

“Про правильну довжину штанів свідчить один невеличкий залом. Пояс класичних брюк повинен бути на лінії талії або нижче (до чотирьох сантиметрів), а холоші – до середини каблука. Класичні брюки підшивають з нахилом на каблук – так, щоб ззаду вони були на один-два сантиметри довші, аніж спереду”, – пояснює Андрій Братків. 

Не варто перейматися тим, що під час ходьби чи сидіння в кріслі видно шкарпетки – це нормально. 

На всі ґудзики

Нині в магазинах можна знайти костюми з різною кількістю ґудзиків. Та якщо маєте намір придбати діловий, слід звернути увагу на моделі з двома чи трьома. 

“Кількість ґудзиків може допомогти відкоригувати фігуру. Наприклад, три ґудзики на піджаку роблять чоловіка вищим. Натомість два є компромісним варіантом між строгими офісними костюмами і клубними піджаками з одним ґудзиком. До речі, піджак з одним ґудзиком візуально вкорочує фігуру і не рекомендується чоловікам невисокого зросту” , – радить фахівець.

Піджак з одним ґудзиком одягають люди, що працюють, як правило, в шоу-бізнесі. Моделі з двома ґудзиками носять банкіри. Якщо у піджака три ґудзики, він підійде і для ділових, і для неформальних зустрічей. Чотири ґудзики – більш спортивний варіант.

За давньою англійською традицією, яка актуальна й досі, застібати костюм можна на всі ґудзики, крім останнього. 

Відрізнити костюм високої якості від менш якісного можна радше інтуїтивно. Але навіть найдорожчий ніколи не виглядатиме ідеально, якщо його власник не почуватиметься в ньому зручно. Тож вибирати потрібно прискіпливо, і тоді нагородою стануть захопливі погляди інших.

 

ДОВІДКА

Показник “повнота”  – це напівобхват грудей мінус напівобхват талії. Вона позначається п’ятьма цифрами: 8, 6, 4, 2, 0. Зі збільшенням повноти ця цифра наближається до нуля. 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4429 / 1.58MB / SQL:{query_count}