Вклонитися мощам святого Антонія

Мандруючи Італією, не оминіть Падую, де в соборі святого Антонія зберігаються мощі відомого проповідника

Мандруючи Італією, не оминіть Падую, де в соборі святого Антонія зберігаються мощі відомого проповідника

За 30 кілометрів від легендарної Венеції розташоване не менш величне і водночас затишне місто Північної Італії – Падуя. Тутешня архітектура байдужим не залишить нікого. Сюди щороку з усього світу приїздять мільйони (!) паломників і туристів, аби на власні очі побачити головні пам’ятки міста – собор святого Антонія Падуанського та незрівнянну за красою площу Прато делла Валле, яку вважають однією з найбільших у Європі. 

Кожен, хто приїздить до Падуї, йде передусім до базиліки святого Антонія, де зберігаються мощі проповідника XIII століття та покровителя міста. Храм, який зводили 66 років, є головним світовим центром пошанування святого Антонія Падуанського. Як розповідають екскурсоводи, у 1263 році його мощі перенесли до базиліки, яку жителі Падуї побудували на його честь.

До святого Антонія можна молитися в будь-якому наміренні. По його допомогу і заступництво звертаються хворі в молитвах про зцілення та просять покровительства ті, хто любить подорожувати. У Падуї до мощей святого Антонія завжди вишиковується черга. Паломники щиро моляться, просячи здоров’я для рідних і близьких. Біля мощей дуже багато фотографій, особ­ливо маленьких дітей. 

До нього варто молитися, коли щось загубите. Крім того, за посередництва святого знаходять пропалих безвісти людей. Він є  покровителем убогих і допомагає налагоджувати різні сімейні справи. Просять його і про щасливе подружжя та заміжжя.  

Святого найчастіше зображають із маленьким хлопчиком на руках. Це зображення з’явилося після того, як одного дня Антонія побачили на колінах у його келії. На відкритій книзі, що лежала перед ним, стояло дитя, яке пестило і обіймало його, а зворушений Антоній притискав його до грудей, зазначає Антоніо Сікарі у “Портретах Святих”. До речі, торік частину мощей святого привезли до Львова і виставили для почитання в храмі святого Антонія, що на вулиці Личаківській, 49-а. 

Падуя відома першим в історії Ботанічним садом (його заснували 1545 року, а в 1997-му він як “прототип всіх ботанічних садів” Західної Європи потрапив до переліку пам’яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО); одним із найстаріших у світі університетом, який заснували 1222 року і в якому викладав відомий астроном Галілео Галілей; розкішними палацами, галереями та музеями. Особливе це місто й тим, що тут їздить одноколійний трамвай… 

Львів – Падуя – Львів

0800e.jpg 

0800a.JPG

0800.jpg

 

 

0800r.jpg

 

0800w.jpg

DSCN2097.jpg

 

DSCN2117.jpg

DSCN2124.jpg

 

DSCN2125.jpg

 

DSC_0145.jpg

 

 

 

DSC_0158.jpg

 

IMG_9680.JPG

 

IMG_9683.JPG

 

IMG_9698.JPG 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5489 / 1.57MB / SQL:{query_count}