Найбагатші люди всіх часів

У список не потрапила жодна жінка, а більше ніж половина найзаможніших – американці

У список не потрапила жодна жінка, а більше ніж половина найзаможніших – американці

Видання Сelebrity Net Worth визначило найбагатших людей всіх часів. Під час оцінювання статків враховувався індекс інфляції, тому можемо уявити, як би ці 25 найбільших багатіїв жили сьогодні.

За підрахунками авторів списку, загальний статок всіх учасників рейтингу становить 4,32 трильйони доларів. Сьогодні живуть лише троє із рейтингу найбагатших – Білл Гейтс (12 місце), Карлос Слім (21 місце) та Воррен Баффет (25 місце). У список не потрапила жодна жінка, а більше ніж половина найзаможніших – американці. 

1. Лідер рейтингу – верховний правитель Муса I, який керував середньовічною державою Малі і перебував при владі більше ніж 20 років. Розквіту держави та особистому збагаченню правителя сприяла торгівля сіллю і золотом. Особистий капітал Муси I до моменту його смерті в 1331 році становив 400 мільярдів доларів в сучасному еквіваленті.

2. На другому місці –династія Ротшильдів, статок якої оцінено у 350 мільярдів доларів. Засновником Будинку Ротшильдів став у кінці XVIII століття Майєр Амшель Ротшильд, який відкрив банк у Франкфурті-на-Майні. Його справу продовжили п’ятеро синів: Амшель, Соломон, Натан, Кальман та Джеймс Майєри.

3. Джон Девісон Рокфеллер, за даними авторів рейтингу, гідний третьої позиції списку. До смерті у 1937 році він накопичив 340 мільярдів доларів за сьогоднішнім курсом валюти. Рокфеллер у 1870 році заснував Standard Oil Company, яка стала панівною компанією на нафтовому ринку США. Зростав попит на газ і бензин – зростали статки Рокфеллерів.

4. Четверте місце посідає американський промисловець шотландського походження Ендрю Карнеґі, багатство якого оцінюють у 310 мільярдів доларів. Після дов­г­их років митарств він почав вкладати гроші у будівництво металевих мостів, а згодом захопився металургією. Після продажу металургійної компанії Карнеґі повністю присвятив себе благодійності. Він фінансував, зокрема, будівництво Карнеґі-холу в Нью-Йорку.

5. Російський цар Микола II – на п’ятому місці (його статки оцінили у 300 мільярдів сучасних доларів). Із історичних документів відомо, що останній російський імператор володів майже 900 мільйонами доларів за тодішнім курсом.

6. Шостий у списку – Осман Алі Хан (Aсаф Джах VII) – останній правитель князівства Хайдарабад та округу Центральні провінції і Берар, які згодом увійшли до території Індії. За свого життя Осман Алі Хан був одним із найзаможніших людей світу. На початку 1940-х його особистий статок оцінювався у два мільярди доларів США. За сучасним курсом це 236 мільярдів доларів. За даними видання Сelebrity Net Worth, в автопарку правителя налічувалося більше ніж 50 автомобілів Rolls-Royce.

7. Сьоме місце посідає Вільгельм I Завойовник — герцог Нормандії і король Англії з 1066 року, організатор та керівник нормандського завоювання Англії. Після його смерті у 1087 році сини отримали спадок, еквівалентний 229,5 мільярдам доларів.

8. Восьме місце укладачі списку віддали колишньому главі лівійської Джамахірії Муаммару Каддафі, якого вбили минулого року. За деякими даними, його особистий капітал становив 200 мільярдів доларів. При цьому майже 70 мільярдів доларів заморозили на рахунках в іноземних банках, коли західні союзники втрутилися в громадянську війну у Лівії.

9. Засновник американської автомобільної компанії Ford Motor Company Генрі Форд опинився в рейтингу на дев’ятому місці. Його статок до моменту смерті в 1947 році сягнув 199 мільярдів доларів.

10. Останнім у десятці лідерів найповажніших гаманців світу є Корнеліус Вандербільд. Багатство видатного американського судновласника середини XIX століття оцінюється у 185 мільярдів доларів за сучасним курсом. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4204 / 1.56MB / SQL:{query_count}