Дослухатися до голосу сумління

Глава УГКЦ закликав українців перед виборами сповнитися острахом Господнім і позбутися страху перед владою 

Глава УГКЦ закликав українців перед виборами сповнитися острахом Господнім і позбутися страху перед владою 

“Вибори – це Божий дар, який ми зобов’язані шанувати шляхом активної участі в них. Нам потрібно голосувати за тих кандидатів, які своєю діяльністю найбільше довели, що дбають про загальне благо. Кожен виборець має моральний обов’язок голосувати чесно, тобто згідно з волею власного сумління”, – звертається Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, у своєму слові “Про страх перед владою і страх Господній” до тих, “хто не наважується діяти згідно з волею сумління”, – повідомляє департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель Церкви наголосив на тому, що багато людей, усвідомлюючи незаконність і аморальність маніпуляцій, вважають, що краще підкоритися владному тискові та піддатися примітивному підкупу. На думку Блаженнішого Святослава, цими людьми керує страх втратити навчання, роботу чи бути покараними органами влади. “Це ламає людину, оскільки нашіптує їй: “Усі ці загрози реальні, вони висять над тобою вже тепер. Ти маленька людина і ніхто тебе не захистить, тому тобі краще підкоритися”, – йдеться у документі. 

Від “липкого почуття страху” патріарх Святослав пропонує “ліки”. Найперше, на його думку, це міжлюдська солідарність, адже людина, яка відчула плече свого однодумця, помічає, що страх її покидає і на його місце приходить почуття побратимства. Ще один засіб від страху – голос людського сумління. “Він тихий, але набагато сильніший, ніж хтось із нас собі думає. Історія церкви знає численні випадки раптових навернень і щирого каяття, причиною яких є лише одне  – нестерпний докір сумління”, – наголосив Блаженніший Святослав, зазначаючи, що в основі подолання страху є перемога в людині божественного над гріховним. Тому в людини, яка поклала свою надію на Господа, страх перед владою чи іншою земною загрозою поступається місцем визвольному страхові Божому. 

У своєму посланні Глава Церкви пояснює відмінність між земним страхом і Господнім страхом. За його словами, земний страх паралізує людину й позбавляє її миру в душі, тому людина постійно перебуває в тривозі, а це ще більше примножує її страх, а страх Господній – це готовність виконувати Його заповіді, зокрема любити свого ближнього. І ця любов робить дива, бо “страху нема в любові, а, навпаки, досконала любов проганяє геть страх, бо страх має в собі кару, а хто боїться, той недосконалий у любові” (1 Ів. 4, 18).

“Не обманює людину церква, коли пропонує сповнитися острахом Господнім, що означає довіритися Йому, відчути Його присутність біля себе і Його всеоживляючу десницю на собі, і тому позбутися земного страху та почуття самотності. Хто довіриться цьому великому почуттю, той перестане боятися і сповниться надією”, –  переконує Предстоятель Церкви.

Слово Блаженнішого Святослава зачитають у всіх храмах УГКЦ 21 жовтня, напередодні виборів. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4805 / 1.55MB / SQL:{query_count}