Чому переможе Барак Обама?
“Так, Ромні справді показав себе краще, ніж очікувалося. Обама тільки захищався та ще й був гірше підготовлений. Але розмови про те, що перший “отримав перевагу”, а другий “здав” або навіть “зазнав краху”, спроби зробити із цих дебатів “подію” чи різкий “поворот”, який ставить знак питання у результатах виборів, – усе це свідчить про дивне нерозуміння виборчого механізму. Президентські вибори в Америці є чудернацькою системою, голосування за якою відбувається окремо у кожному штаті, а не в масштабах цілої країни. Фактично число виборів досягає 51 (за кількістю штатів плюс округ Колумбія). На них визначають не ім’я майбутнього президента, а 538 виборців, які згодом зберуться в колегію й обиратимуть главу держави. Кожен штат має право на неоднакову кількість виборців (це число дорівнює кількості парламентарів від штату у Палаті представників та Сенаті). Наприклад, Південна Дакота має трьох, а Каліфорнія 55-х. Існують штати (та ж Каліфорнія), у яких демократи вже давно мають таку перевагу, що ні Обама, ні Ромні туди не їздять, грошей на них не витрачають і практично не говорять про них. Битва розгортається навколо невизначених штатів, де шальки терезів можуть схилитися в ту чи іншу сторону”.
Нобелівська премія з літератури – у китайця Мо Яня
“У списку, який укладає Шведська академія на початку кожного року, зазвичай є до 350 імен письменників. У квітні перелік скорочують до 15-20 імен, а згодом ще раз – до п’яти кандидатів, із яких у жовтні члени академії більшістю голосів обирають одного…
Шведська академія змушена застосовувати хитрощі, аби публіка не здогадалася, хто ж отримає премію. Так, люди, які беруть участь у відборі, замість імен письменників використовують кодові назви, а коли читають твори кандидатів, обгортають їх книжки фальшивими обкладинками, аби збити зі сліду охочих дізнатися ім’я лауреата завчасно”.
Священна війна на рекламних щитах
“Я не вбиваю, не краду, не вірю”. “Не віриш в Бога? Ти не один”. Перші атеїстичні рекламні щити із такими фразами нещодавно розмістили в місті Любліні. Невдовзі вони мають з’явитися на вулицях інших польських міст. Ініціатива атеїстів є відповіддю на акцію “Хрестовий похід із вервечками”, в рамках якої у великих містах встановили 200 білбордів із закликами до молитви. Кампанія зі щитами – прихід до нашої країни методів, якими віднедавна користуються атеїсти, агностики і раціоналісти західних країн. Усе почалося 2008 року, коли британська письменниця Еріан Шерін, мандруючи Лондоном, помітила рекламу на автобусі. Це була цитата зі св. Луки: “Як прийде Син Людський, то чи знайде він віру на землі?”. Шерін, переконана атеїстка, зацікавилася оголошеннями, які в громадському транспорті розміщують протестантські організації. Деякі із них відсилали на сайт JesusAid.org, тому жінка вирішила зайти й на нього. Там вона помітила застереження: всіх, хто заперечує вчення Христа, чекають вічні муки в пеклі. Ці слова зачепили письменницю за живе й вона вирішила діяти…
У 2009 році в лондонському метро і на 800 автобусах на території всієї Британії з’явилися плакати: “Схоже, що Бога немає. Так що не хвилюйтеся і радійте життю”. Акція поширилася на Італію, Іспанію, Німеччину, Канаду, Австралію. Наприклад, у Генуї прямували автобуси із написами: “Погана новина: Бога немає. Хороша новина: Бог нам не потрібен”…
Деякі християни навіть хвалили акцію. Наприклад, британські методисти висловили Річарду Докінзу* подяку за “його негаснучий інтерес до Бога і заохочення людей до роздумів на цю тему”, адже “така кампанія стане по-справжньому доброю справою, якщо допоможе людям задатися ключовими питаннями про своє життя”.
*Річард Докінз – еволюційний біолог, автор книжок “Егоїстичний ген”, “Бог як ілюзія”; чи не найвідоміший публічний атеїст у світі, учасник описаної кампанії – “Пошта