Учені з Університету Британської Колумбії виявили ще один негативний наслідок глобального потепління.

Через підвищення температури на планеті риба в океані зменшується за розмірами. Дослідники впродовж 11 останніх років спостерігали за 600 видами риб і стверджують, що до 2050 року багато із них зменшаться за розмірами на чверть.
“Ми здивувалися, побачивши таке значне зменшення розмірів риби, – розповідає у журналі Nature один із авторів дослідження Вільям Чонг. Нам було відомо, що морська риба внаслідок зміни клімату змінює сферу поширення. Але несподіване відкриття того, що зміна клімату впливає і на розміри риби, дозволяє припустити, що ми ще багато не знаємо про вплив потепління на океани”.
У воді зменшується кількість кисню, який замінюється вуглекислим газом. В Університеті Британської Колумбії кажуть, що зниження обсягів кисню в океані неминуче уповільнює метаболізм в організмах морських мешканців. Тому зменшення розмірів тіла – вимушені зміни і, з точки зору еволюції, цілком виправдані.
Фахівці також встановили, що поступово змінюватиметься і звичне середовище поширення риб: за збереження нинішніх тенденцій міграції сягатимуть 36 кілометрів на десятиліття. Переміщення риб позначиться на харчових ланцюжках в океані, що матиме значення і для промисловості. “Зараз ми говоримо про те, що у північних широтах в майбутньому можуть опинитися невеликі тропічні риби, які шукатимуть звичне для свого проживання середовище”, – розповідає один із авторів дослідження Вільям Чонг.
Зменшення розмірів риб спостерігається у всіх океанах, але найпомітнішим є в Індійському та Атлантичному. Раніше фахівці доводили, що зміна температури у світовому океані негативно впливає на репродуктивні здібності багатьох видів риб. Йшлося і про те, що деякі види не зможуть пережити глобальне потепління через підвищення рівня концентрації СО2 у воді.