“Ні” бутербродам на вулицях Рима
“Зупинка задля того, аби з’їсти бутерброд або ж шматок піци стає злочином. Тепер це не буде швидким і дешевим втамуванням голоду, адже туристи і римляни, які захочуть це зробити, можуть отримати штраф у 500 євро. З метою збереження безцінної культурної спадщини у Римі заборонено влаштовувати біваки, зупинятися, аби щось перекусити чи випити. Немалий штраф передбачили й для тих, хто сяде на огорожу навколо величного Пантеону, щоб посмакувати морозивом. Той, хто поводитиме себе “неадекватно” перед пам’ятниками в історичній частині центру, може отримати штраф від 25 до 500 євро”.
Мови, які можуть зникнути
“Того, що не вдалося досягти за допомогою зброї, можна досягти завдяки інтернету та цифровій революції. Баски століттями захищали мову від іспанського тиску, а ірландці – від англійського. Тепер ці мови можуть зникнути, оскільки їм не вдається іти в ногу з новими правилами, які диктує інтернет. Вони не входять до програмного забезпечення, що здатне розпізнавати текст, аналізувати, правильно перекладати і озвучувати його. Пошукові системи не пристосовані до цих мов. Небезпека полягає в стандартизованості мережі. З одного боку, нові технології розширили можливості для міноритарних культур, але з іншого – вимоги стандартизації ставлять під загрозу різноманіття”.
Іванішвілі, або Як стати президентом за півроку
“Хочете за півроку стати главою країни просто для розваги? Це дуже просто. Спершу маєте виконати одну умову: швиденько назбирати в сусідній країні статків на декілька мільярдів доларів, не зважаючи на методи та закони. Гроші знадобляться, коли у вашій бідній країні розпочнеться безлад: зможете приміряти на себе маску філантропа, сплатити рахунки “корисних” держслужб (міліція, армія, чиновники), профінансувати створення новісінької політичної партії і, насамкінець, купити мільйони голосів виборців, пообіцявши їм, що ваше багатство – це їх багатство, відтак завтра вони матимуть безкоштовні газ, світло та освіту для дітей. Краще обирати маленьку країну (на Китай грошей може не вистачити). До того ж не забудьте заручитися підтримкою сусідньої країни. Що ж до виборів, чистісінької формальності, то запросіть із Америки армію піарщиків, проведіть мітинги зі світловими шоу і рок-зірками, у перерві між хітами яких годуйте натовп тоннами демагогічних обіцянок”.
Армія – не для молодих
“Час піддати сумніву впевненість у тому, що ідеальний новобранець має бути молодим чоловіком. За останнє десятиліття характер війни змінився докорінно. У сучасній війні жорстокі рукопашні поєдинки більше не є нормою, а бойові дії вже не полягають у накочуванні на оборону супротивника людських хвиль. Сучасна війна все частіше стає поєднанням технічних навиків, умінь та знань зі сфери культури. Якщо наступні кілька десятиліть будуть схожими на попередні, то більшість військовослужбовців взагалі не побачать боїв. Нещодавно компанія McKinsey з’ясувала, що співвідношення між “бойовими” та “небойовими” службовцями у армії США в 2008-му році становило приблизно один до трьох… Армії потрібні люди із технічним досвідом та науковими знаннями, люди зі знанням іноземних мов, люди із особливим складом розуму – ті, хто зможе комфортно й ефективно діяти серед іноземців. В епоху цілодобових новин і повсюдного проникнення ЗМІ потрібні люди зрілі та тверезо мислячі. Чи слід говорити, що такі риси молодим чоловікам 18-25 років, як правило, не притаманні? Частка ДТП зі смертельними наслідками в цій демографічній категорії незрівнянно більша. Серед чоловіків 18-24 років кількість насильницьких злочинів перевищує показники будь-якої іншої групи. 18-24-річні скоюють вбивства вдвічі частіше, аніж 25-34-річні. Молоді чоловіки скоюють значно більше злочинів проти власності, суїцидів і значно частіше вживають наркотики та алкоголь”.