Мітту Ромні вдалося не наговорити зайвого, а Бараку Обамі – поіронізувати над програмою суперника. За останніми соціологічними опитуваннями, американці воліють залишити на посаді чинного президента: проведене з
25 вересня по 1 жовтня опитування Gallup показує, що за Обаму готові проголосувати 50% респондентів, а за Ромні – 44%. Однак телеглядачі дебатів були більше задоволені кандидатом від республіканців: виступ Мітта Ромні сподобався 46% людей, а промови Барака Обами – 45%. Перемога, але дуже невпевнена. Тим більше, що на запитання, хто ж виграв дебати, 47% глядачів відповіли просто: “Ніхто”. Проте республіканець отримав непогану підказку, як діяти далі. Більшість глядачів (55%) переконані, що з економікою країни краще упорався б Мітт Ромні (за курс Обами – 43%), відтак суперник чинного президента може якщо й не говорити про власні пропозиції, то хоча б критикувати економічну політику останніх чотирьох років, аби американці були ним більш-менш задоволені.
У штабі Обами теж погодилися, що в дебатах кращим був їх суперник. “Ромні виграв у стилі ведення дебатів. Але це не приведе його до перемоги. Допомогти йому перемогти могла б хороша передвиборча програма, але у дійсності його нинішня програма навпаки збільшує відставання від Обами. Він не був чесним із американцями”, – заявила заступник керівника штабу Обами Стефані Каттер.
Розмова кандидатів про внутрішню політику встановила рекорд останніх
20 років: дебати переглянули 67,2 млн осіб (це майже на третину більше, ніж було чотири роки тому, коли із Обамою розмовляв Джон Маккейн). Більше глядачів дивилися дебати лише 1992 року, коли за суперечками Білла Клінтона та Джорджа Буша-старшого спостерігало 69,9 млн американців, а також у 1980 році, коли
80,6 млн громадян США слідкували за дискусією Джиммі Картера та Рональда Рейгана. У межах передвиборчої кампанії також мають відбутися дебати між кандидатами на пост віце-президента (Джозеф Байден та Пол Райан зійдуться 11 жовтня) та ще дві розмови Обами та Ромні (16 та 22 жовтня).