Грузини проголосували за мрію

На парламентських виборах перемогла партія одного з найбагатших громадян республіки

На парламентських виборах перемогла партія одного з найбагатших громадян республіки

Остаточні результати виборів ще не озвучили, але навіть наявні повідомлення ЦВК дають зрозуміти, що ситуація у Грузії серйозно зміниться. Виборчий бар’єр (5%) долають всього дві політичні сили: блок Бідзіни Іванішвілі “Грузинська мрія” набрав 55,08% голосів, а сила нинішнього президента “Єдиний національний рух” – 44,14% (дані після обробки 94%  бюлетенів). 
Михайло Саакашвілі поразку визнав і заявив, що його партія переходить в опозицію. “Ми як опозиційна сила думатимемо про майбутнє країни і боротимемося за те, щоб все, що було створено в Грузії за останні роки для її розвитку, було збережено”, – заявив Саакашвілі. Він також уточнив, що для нього “неприйнятні погляди коаліції “Грузинська мрія”: “Ми вважаємо, що їхні погляди вкрай невір­ні. Але демократія працює так, що рішення ухвалює більшість грузинського народу. І ми поважаємо цей вибір”.
Результати виборів доволі несподівані. Особливо тому, що лідер “Грузинської мрії”, Бідзіна Іванішвілі, – маловідомий не лише для закордонних спостерігачів, а й у межах республіки. Про своє рішення стати політиком він оголосив лише минулого року, хоч запевняв, що туди його ніколи не тягнуло. “Але Саакашвілі почав поводитися все більш авторитарно, тому я не мав вибору: або виїжджаю із країни, або йду в політику”, – пояснював Іванішвілі пресі. За приблизними оцінками, він володіє 6,4 млрд доларів США, які заробив у Росії, продаючи алюміній та нерухомість. Цікаво, що ВВП Грузії у 2011-му сягнув 11 млрд доларів…
Іванішвілі пов’язують із Росією. Він ніколи не критикував Путіна. Він заявляв, що влада Грузії менш демократична, ніж влада у РФ. А ще він переконаний, що серпневу війну 2008-го розпочали не росіяни. Втім, Бідзіна Іванішвілі запевняє: головним міжнародним партнером для нього стануть США, до яких він невдовзі й навідається.
Наступного року у Грузії набудуть чинності зміни до конституції. Парламент отримає більше можливостей та впливу на ситуацію в країні, а президент стане залежним від прем’єр-міністра. 
На посаду прем’єра претендував Саакашвілі, який сподівався, що саме його блок отримає найбільше голосів грузинів (кандидата на цю посаду має запропонувати партія, яка перемогла на виборах). Тому ймовірно, що Бідзіна Іванішвілі буде не лише одним із найбагатших грузинів, а й ключовою особою в республіці.
 

ДОВІДКА

Вибори до парламенту Грузії відбуваються за змішаною системою:
77 депутатів проходять за партійними списками, а ще 73 – за мажоритарною системою. За попередніми оцінками, коаліція Іванішвілі отримає
38 місць, а прихильники Саакашвілі – 35. У виборах взяло участь
14 партій та два блоки. Проголосував 61% громадян.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.9933 / 1.55MB / SQL:{query_count}