Вивчаємо літери бавлячись

У Львові створили першу українську інтерактивну “Мишеняткову абетку” 

У Львові створили першу українську інтерактивну “Мишеняткову абетку” 

Що перш за все цікавить дітей? Звичайно, гра! Саме цю ідею використала мама двох діток Олеся Дячишин та її команда в розробці першої інтерактивної мобільної української “Мишеняткової абетки”, що призначена для планшетів, телефонів і комп’ютерів та розповсюджується безкоштовно. 

“Ідея абетки у мене народилася разом із появою на світ молодшого сина Мартина. Коли малюкові сповнилося два роки, він з допомогою планшета IPad самотужки вивчив англійський алфавіт, бавлячись абетками з пісеньками, – ділиться спогадами Олеся Дячишин. – Тоді я остаточно вирішила, що створю схожу гру і для українського малюка. Зараз моєму синові три з половиною роки – і гра-абетка побачила світ. А Мартин, тестуючи її, давно вивчив український алфавіт і вже успішно складає літери в склади”.

З її слів, робота зі створення абетки тривала рік. Автори шукали такі назви предметів, які дитина могла б побачити. Крім того, намагались уникнути “небезпечних” слів – таких як “пістолет”, “ніж”, “голка”. Хоча у ній є слова “ножиці” і “шабля”. Перше слово слугує для ознайомлення з ножицями, адже вже у трирічному віці діти починають вчитись користуватись ними; а друге – тому що нагадує про козаків і знайоме хлопчикам змалечку.

“Малювала абетку разом із синочком, який у животику “висловлював” свою думку, – каже художниця “Мишеняткової абетки” Юлія Куцміда. – Тож ця робота для мене особлива: хотіла, аби це не була чергова гра, яку підсовують дитині, а щоб це веселе і корисне вивчення літер допомогло їй рости допитливою і життєрадісною”.

Мишенятко, що є голов­ним героєм, вирішили назвати на честь персонажа української народної казки про Півника і двох мишенят – Крутя. 

“Працювати над цим образом було складно, але дуже захопливо! –  пояснює аніматор і 3D-моделлер Дмитро Доскоч. – Ми довго шукали потрібні риси характеру і врешті зробили Крутя хорошим другом для малюка, щоб із ним хотілося не лише бавитись, але й навчатись”.

Після пошуків мишенятко заговорило голосом молодої акторки з театру “І люди, і ляльки” Надії Крат. А ось цікавий музичний супровід “Мишенятковій абетці” забезпечив художній керівник вокальної формації “Піккардійська терція” Володимир Якимець.

Паралельно з озвученням передбачили й текстові підказки для батьків та дітей з вадами слуху. Тестували абетку як діти, так і дорослі. До того ж гра отримала схвальний відгук фахівців Інституту післядипломної освіти.

Бавитися з абеткою можна на мобільних пристроях – платформах іOS (Apple) та Android, а також з допомогою веб-браузерів на домашніх комп’ютерах, зокрема на сторінці “Мишеняткової абетки” у Facebook. Розробники гри обіцяють до кінця року створити версію, яка працювала б незалежно від доступу до інтернету.

ДО ТЕМИ

Дитяча онлайн-гра “Мишеняткова абетка” створена з метою навчального та інтелектуального розвитку дитини. Головний герой – мишенятко Круть – допомагає малюкам вивчати алфавіт. 

Для наймолодших вивчення абетки зроблене у вигляді найпростішої гри: дітки допомагають мишеняті збирати іграшки, що рухаються і видають кумедні звуки. Дитина може побачити літеру, почути її назву, навіть доторкнутися до неї. Наступним етапом вивчення абетки є розпізнавання правильної букви стосовно іграшки. А на останньому рівні гри діти вже зможуть складати з літер слова у різний спосіб.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4011 / 1.56MB / SQL:{query_count}