В Україні набагато менше користувачів Інтернету, ніж у Білорусії та Молдові. За ступенем охоплення населення Інтернетом лідирує Ісландія, в якій мережею користуються 95% населення. У США показник значно нижчий – 77,9%, у Росії – 49%, а в Китаї – 38,3%. Такі дані наводить ЮНЕСКО, яке спільно з Міжнародним союзом електрозв’язку видало доповідь, присвячену користуванням Інтернетом у світі.
Доступ до мережі сьогодні мають 2,26 мільярдів людей (тобто кожен третій із семи мільярдів). Як прогнозують в ООН, уже через три роки, до 2015-го, щонайменше половина населення Землі постійно користуватиметься Інтернетом. Це станеться завдяки розвитку мобільних засобів зв’язку.
Найпоширенішими мовами в Інтернеті є англійська та китайська. При цьому частка першої поступово зменшується, а кількість користувачів, які спілкуються в мережі китайською, постійно збільшується. Ще у 1996-му році 80% Інтернету було англомовним, а сьогодні англійська охоплює 27% мережі. Китайською спілкуються 24%, а іспанською – третьою за поширеністю мовою в Інтернеті – 8%.
В Україні Інтернетом користується трохи більше 30% населення. Цікаво, що за даними Інтернет асоціації України, половина вітчизняних “інтернетників” – молодь (від 15 до 29 років)