Смерть за кермом

Одіозний австрійський політик  удвічі перевищив дозволену швидкість

Одіозний австрійський політик  удвічі перевищив дозволену швидкість

gaider.jpgУ ніч на 11 жовтня на спокійній ділянці автошляху поблизу австрійського міста Клагенфурт вилетів у кювет і кілька разів перекинувся "Volkswagen Phaeton V6". Водій, який знехтував знаком обмеження швидкості (замість дозволених 70 км/год., він їхав усі 140), отримав важкі травми хребта та голови і помер дорогою до шпиталю. Так пішов із життя відомий австрійський та європейський політик 58-річний Йорг Гайдер.

Наразі представники правоохоронних органів, які розслідують дорожньо-транспортну пригоду, не повідомляють деталі слідства, зокрема, чи у крові Гайдера виявили алкоголь.

Йорг Гайдер, який багато років очолював Австрійську партію свободи (АПС), а пізніше заснував політичну партію "Альянс за майбутнє Австрії", сповідував націона­лістичні ідеї, причому багато хто вважав його справжнім неонацистом. Його доволі успішна політична кар'єра перервалась 1991 року, коли Йорг Гайдер публічно заявив, нібито в Третьому рейху політика працевлаштування була ефективніша, ніж у сучасній Австрії. Такого політкоректна австрійська верхівка Гайдеру не вибачила - аж до 1999 року він перебував на політичних манівцях.

avto.jpg 

А потім очолювана Гайдером Австрійська партія свободи, проголосивши гасла припинення імміграції та небажання вступу до Євросоюзу, отримала доволі широку підтримку серед австрійців. У результаті Йорг Гайдер переміг на виборах на посаду губернатора австрійської провінції Каринтія. Дружба новообраного губернатора з прихильниками забороненої нацистської партії та його скандальні заяви на теми заборони імміграції, антисемітизму та ностальгії за часами Гітлера спричинили нервову реакцію європейських країн. Австрія стала парією у Європі, 14 країн Європейського Союзу різко скоротили співпрацю з Віднем, застосувавши щодо нього численні санкції. Це вкотре негативно вплинуло на популярність самого Гайдера та його Партії свободи, однак досвідчений політик знайшов вихід із ситуації - він очолив нову політичну силу "Альянс за майбутнє Австрії", яка, проте, сповідувала в основному старі неонацистські ідеї. Результат не забарився: на дострокових парламентських виборах 2008 року "Альянс за майбутнє Австрії" набрав понад 10% голосів. А загалом ультраправі отримали в австрійському парламенті близько третини місць, таким чином збільшивши своє представництво, порівняно з результатами 2006 року, майже втричі (!).

Варто нагадати, що Йорг Гайдер постійно брав участь у традиційних жовтневих з'їздах колишніх військовослужбов­ців вермахту та СС. У своїх публічних виступах покійний Гайдер стверджував, що цим він віддає належне тим, "хто збудував мирну Європу, в якій ми зараз живемо".

ДО ТЕМИ:

В автокатастрофах загинуло й чимало вітчизняних політиків та високопоставлених чиновників. Нагадаємо бодай коротку ретроспективу "політичних" ДТП в Україні.

Березень 1998 року - загибель в автомобільній катастрофі Романа Рапія, генерального директора нафтопереробного підприємства ЗАТ "Охтирканафтогаз" і одного з найімовірніших кандидатів на посаду голови правління НАК "Нафтогаз України". Відтак єдиним кандидатом на цю посаду став Ігор Бакай.

Вересень 1998 року - розбився голова правління Ощадбанку України Олександр Веселовський - член "команди Гетьмана" та один з найближчих друзів Віктора Ющенка.

Березень 1999 року - загинув голова Народного руху України, народний депутат В'ячеслав Чорновіл. За поширеною, але досі документально не доведеною версією, аварія була заздалегідь влаштована.

Січень 2001 року - в автомобільній катастрофі загинув народний депутат України, один з лідерів партії "Реформи та порядок" Олександр Ємець.

Лютий 2003 року - в Запорізькій області розбився депутат Верховної Ради другого і третього скликань, член депутатського об'єднання "Антимафія", один з керівників Української республіканської партії "Собор" Анатолій Єрмак.

Жовтень 2006 року - за кермом загинув народний депутат Юрій Оробець. За висновками експертів Науково-дослідницького експертно-криміналістичного центру МВС України, причиною загибелі міг бути серцевий напад.

Серпень 2008 року - в ДТП у Київській області внаслідок лобового зіткнення двох автомобілів загинув народний депутат, голова Трудової партії України, один з авторів Конституції України Михайло Сирота.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4868 / 1.57MB / SQL:{query_count}