У середу ввечері Барак Обама офіційно став кандидатом у президенти США. Про це на з’їзді демократів оголосив екс-президент США Білл Клінтон. Тижнем раніше аналогічний з’їзд провели й республіканці, які, як відомо, висувають Мітта Ромні.
Останні соціологічні дані свідчать, що обa політики мають однакові шанси на перемогу. Так, проведене газетою The Washington Post та телеканалом ABC опитування, виявило, що за Обаму готові проголосувати 47% виборців, а за Ромні – 46%. І таке співвідношення не змінюється в останні кілька місяців. При цьому найбільше американців турбують питання економіки: аж для 72% респондентів думки кандидатів щодо стану економіки будуть визначальними у виборі президента. Зараз економічний курс Барака Обами підтримує половина Америки. Стільки ж вірять, що він краще розуміється на економічних питаннях.
Для нас же важливішими є пропоновані кандидатами зовнішньополітичні курси. Барак Обама, який на початку свого президентства оголосив про перезавантаження відносин із Росією, як гадають політичні оглядачі, продовжуватиме попередній курс, передусім для того, аби домогтися подальшого ядерного роззброєння. А для цього йому доведеться піти на деякі компроміси.
Республіканці ж завжди критично ставилися до РФ і, як наслідок, прихильніше до України. Мітт Ромні, схоже, не виняток, хоч про Україну під час його виступів ще не йшлося. “Обама залишив наших друзів у Польщі, відмовившись від обіцянок щодо ПРО, але він готовий надати президенту Росії Путіну свободу дій. При моїй адміністрації відносини із нашими друзями будуть більш надійними, а із Путіним менш гнучкими і більш жорсткими”, – заявив Ромні на з’їзді республіканців. Утім, кандидат від республіканців планує більше зупинитися на ситуації в самих Штатах і менше влазити у міжнародну політику: “Президент Обама пообіцяв уповільнити швидкість підйому рівня океанів і зцілити планету. Я ж обіцяю допомогти вам і вашим сім’ям”.
Нагадаємо, що вибори президента США відбудуться шостого листопада