Марсіанські хроніки

Насправді четверта планета Сонячної системи не така вже й червона, якою її зображали і вважали досі.

Насправді четверта планета Сонячної системи не така вже й червона, якою її зображали і вважали досі.

Днями марсохід Curiosity (“Допитливість”) – найбільший (розміром, як легковик) та найскладніший із досі відомих – передав на Землю якісні фотознімки сусідньої планети. У наукових блогах та соціальних мережах активно обговорюють побачене: хтось зауважив слід змії, хтось – відбиток підошви чобота.
Curiosity приземлився на поверхню Марса на початку цього місяця. Дослідження планети розпочали із кратера Гейла, що у Південній півкулі. У центрі кратера – багатокілометровий насип, який, як вважають учені, утворився в ті часи, коли на планеті ще була вода. Щоправда, туди Curiosity дійде ще не скоро. На борту марсохода встановили десять наукових інструментів загальною масою 75 кілограмів. Вони дають змогу проводити детальні геологічні та геохімічні дослідження, вивчати атмосферу і клімат планети, шукати воду та органічні речовини. Мета “Допитливості” – дати відповідь на одне з найпопулярніших космічних питань: чи є  життя на Марсі?
Кілька днів тому Curiosity успішно перетранслював на планету людську мову. Це було привітання директора НАСА Чарльза Боулдера з успішною посадкою та початком досліджень. “Це черговий крок на шляху руху людства на інші планети. Боулдер став у певному сенсі першою людиною, яка “зійшла” на поверхню Червоної планети”, – заявили у НАСА.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4587 / 1.53MB / SQL:{query_count}