“З часів Помаранчевої революції я не бачив стільки щасливих людей, зібраних в одному місці, як за ці дні на хіротонії владики Бориса та на освяченні колегіуму УКУ імені Патріарха Йосифа Сліпого”, – сказав учора відомий журналіст Данило Яневський по завершенні архиєрейської божественної літургії, яку звершив Борис Ґудзяк в університетській церкві Блаженних новомучеників УГКЦ.
Справді, стільки щасливих облич доводиться бачити нечасто. Однак, хто долучився до цих урочистостей, обов’язково перейнявся цим настроєм радості та благодаті.
У неділю, 26 серпня, у Соборі святого Юра у Львові відбулась архиєрейська хіротонія отця Бориса Ґудзяка, яку звершив Блаженніший Патріарх Святослав (Шевчук). Співсвятителями стали митрополит Львівський архиєпископ Ігор (Возьняк) та апостольський екзарх для українців-католиків у Великобританії, апостольський візитатор для українців греко-католиків Ірландії Гліб (Лончина). А напередодні, у суботу ввечері, відбувся чин архиєрейського найменування, після якого біля новозбудованого колегіуму УКУ відбулася зустріч із молоддю. Владика-номінат спілкувався біля ватри із студентами та гостями, ділився спогадами, разом із присутніми співав улюблених пісень.
Нагадаємо, 21 липня 2012 року папа Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду єпископів УГКЦ і призначив о. Бориса Ґудзяка титулярним єпископом міста Каркабія. Він призначений Апостольським екзархом для українців-католиків у Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії.
Під час літургії владика-номінат Борис Ґудзяк склав Сповідь віри, виклавши істини вчення Церкви. Глава УГКЦ вручив новообраному владиці митру та єпископський жезл. У своєму слові Блаженніший Святослав звернув увагу, що хіротонія відбувається напередодні відзначення 20-ої річниці повернення до Собору святого Юра тлінних останків патріарха Йосипа Сліпого. За його словами саме Йосип Сліпий сьогодні є взірцем справжнього єпископа, того, який серед свого Божого люду об’являє нам єдиного доброго Учителя. Свого часу Йосип Сліпий зміг зворушити молодого юнака Бориса, який крок за кроком ставав на дорогу університету Патріарха, яку він йому назнаменував і поступово здійснював його мрії, творячи Богословську академію, а відтак УКУ. Ця дорога, за словами Блаженнішого, була намаганням владики Бориса роздати усе бідним та іти за єдиним благим учителем, яким є Ісус Христос.
Також Патріарх Святослав подякував владиці Борисові за невтомну працю в Україні: “УКУ назавжди буде пов’язане з вашою особою. Сьогодні, відпускаючи вас до Франції, ми знаємо, що ви йдете туди, але й нас не покинете, не покинене Церкви в Україні і нашого Католицького університету”.
У своєму першому слові нововисвячений єпископ Борис подякував усім присутнім та тим, хто долучився до формування його покликання: “Сьогодні я отримав шати – ознаки високої церковної відповідальності поклику до служіння, але важливо пам’ятати, що Господь дає нам один приклад – спускатися вниз. Бог, який створив цей космос, стає близьким до кожного з нас, стає поруч, входить у наше життя, нашу смерть і любить кожного. Пам’ятаймо, які би високі не були наші уявлення, все це обіймає добрий і неймовірний Господь, Сотворитель усього і наш близький Приятель”, – сказав він.
А після обіду Патріарх Святослав та владика Борис у співслужінні з єпископами та священиками звершили чин освячення новозбудованого Колегіуму УКУ.
“Сьогодні ми благословляємо унікальну споруду: наша Церква і, зокрема, УКУ отримує необхідний інструмент для виховання мирянина. Колегіум – це не є гуртожиток, тут буде будуватися спільнота. Тут вашим дітям, окрім високих і передових навчань, Церква передасть віру та виховає їх бути добрими християнами, активними мирянами, які зможуть перейняти багато ініціатив і понести відповідальність”, – зазначив у вітальному слові Блаженніший Святослав.
За словами Глави УГКЦ, сьогодні УКУ стоїть у авангарді виховання мирян у Церкві. Блаженніший Святослав подякував ректорату Університету на чолі з єпископом, а також жертводавцям: “Цей проект матиме вплив на майбутнє України. Бажаю, щоб передсмак великих справ, який ми сьогодні відчули, у майбутньому міг довершитися рукою покликаних”.
Як зазначив ректор УКУ владика Бориса, ніде сьогодні на землі так виразно не діє Божа благодать, як на цьому місці. Адже тут, де мав бути потужний центр комуністичної пропаганди, на очах зростає студентське містечко, де молоді люди навчатимуться свідчити, спілкуватися, служити.
Унікальним є те, що зі студентами у Колегіумі житимуть викладачі, куратори, адміністратори, монахині-редемптористки, люди з особливими потребами. Передбачені у будівлі чотири гостьові квартири, де житимуть дипломати, політики, художники, інтелектуали. Вже з вересня 2012 року сюди приїжджають колишній посол Великобританії в Україні Роберт Брінклі з дружиною, професор Леонід Рудницький зі США, професор Крістіна Гантель-Фрейзер з Канади.
Опісля відбувся святковий концерт за участі симфонічного оркестру “INSO-Львів”, Тараса Чубая та гурту “Плач Єремії”. Під час концерту розпочалася гроза, у ній владика-ректор убачає особливий символ. “10 років тому, коли ми інавгурували наш Університет, ми отримали особливе благословення – дощ, сонце і веселку. Сьогодні це повторилося. Може, для когось це просто співпадіння, але скільки тут усмішок, тепла, доброти. Бог дає це добро і цю красу, я сьогодні на дев’ятому небі від щастя”, – розповів ректор.
Злива не завадила Тарасові Чубаєві продовжувати концерт, а навпаки додала більше радості– щоб глядачі не мокли, він запросив їх на сцену та влаштував імпровізований клубний концерт. “Думаю, УКУ – це найкращий заклад в Україні, – зазначив Тарас Чубай. – Гарно, що є таке нове і сучасне приміщення. Я радий бачити такий прогрес”.
Гроза не завадила проведенню концерту
Під час концерту Борис Ґудзяк, як завжди, поряд із молоддю
У Колегіумі імені Патріарха Йосифа Сліпого вже живуть студенти
Нововисвячений владика з балкона митрополичих благословляє вірних свяченою водою
Історичне кропило, яким блаженний папа Іван Павло ІІ освятив територію під студентське містечко
Патріарх і владика-номінат, площа св. Юра після звершення чину архиєрейського найменування