Консультують фахівці

що робити, якщо паспорт  втрачено?

Кілька днів тому з чоловіком трапилася прикра пригода –ніяк не могли знайти паспорт. Останні кілька тижнів потреби у ньому не виникало, тож не було певності чи справді він загубився. Кілька днів зайняли пошуки, які виявилися безрезультатними. Підкажіть, як потрібно діяти, коли виявили втрату паспорта?
 
Марія Кудрявцева, с. Честині,Кам’янка-Бузький район
 
Олег Мицик, адвокат:
Насамперед слід з’ясувати обставини його втрати. Необхідно пригадати, де і коли ви востаннє користувались паспортом. Можливо, якщо з цього моменту не пройшов тривалий відрізок часу, документ ще можна повернути.
Якщо усі пошуки виявились безрезультатними і стало очевидним, що документ безповоротно втрачено, то без зволікань слід звернутись у районний відділ міліції. 
Для цього потрібно написати умотивовану заяву, в якій зазначити місце, час і обставини втрати або викрадення паспорта та підписати зобов’язання, що у разі знайдення паспорта його буде здано до підрозділу служби, яка оформила новий паспорт.
Після цього співробітники міліції зобов’язані скласти протокол і, в залежності від повідомлених обставин та результатів їх перевірки, порушити кримінальну справу за фактом скоєння крадіжки чи відмовити у порушенні. Слідчий, що веде вашу справу, на ваше прохання видає довідку, де перераховані всі документи і предмети, які у вас вкрали. Ця довідка і буде тимчасово замінювати посвідчення особи.
Крім того, про втрату паспорта громадянин зобов’язаний терміново повідомити паспортну службу, яка видає тимчасове посвідчення, що підтверджує його особу.
Слід врахувати, що відповідно до ст. 198 Кодексу України про адміністративні правопорушення, умисне зіпсуття паспорта, втрата його з необережності чи недбале зберігання паспорта, що спричинило його втрату тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 
Тобто, у випадку, якщо паспорт був загублений, вам доведеться заплатити штраф.
Для відновлення паспорта необхідно подати у паспортний відділ наступні документи:
– заяву про втрату паспорта ( у разі викрадення паспорту подається копія постанови про порушення або відмова в порушенні кримінальної справи, що видається органом внутрішніх справ за результатами розгляду заяви про викрадення паспорта);
– заяву про отримання паспорта, на якій ставиться особистий підпис громадянина, та вказуються його анкетні дані; 
– дві фотографії розміром 3,5 Х 4,5 см;
– свідоцтво про народження та його копія; 
– свідоцтво про укладення шлюбу та його копія (свідоцтво про розлучення та його копія) у разі їх наявності; 
– квитанції про сплату послуг.

Після того, як ви подали до паспортного столу документи для відновлення втраченого паспорта, на ваше прохання може бути видано тимчасове посвідчення особи громадянина України, яке замінює паспорт до того часу, поки оформляється новий.
Тож подати заяву в міліцію про втрату паспорта потрібно якнайшвидше. Зволікання у цьому випадку може призвести до того, що сторонні люди, вклеївши іншу фотографію до вашого паспорта, зможуть безперешкодно ним користуватись. Адже оформити кредит або використовувати Ваш документ в інших цілях шахраї можуть вже за декілька годин. При наявності заяви в міліцію про зникнення паспорта банк не зможе змусити людину виплачувати кошти, видані злочинцям.
 

Чи готова дитина стати школярем?

Цього літа із сином проходили медогляд перед школою і серед інших фахівців мусили звернутися до дитячого психіатра, який сказав, що попри те, що дитині вже виповнилося шість років, до школи вона ще не готова, що краще ще рік почекати із навантаженнями. Ми документи у школу подали, але поки ще роздумуємо. Порадьте, чи варто посилати дитину у школу, якщо дитячий психіатр радить почекати?
Марія Літко, Львів  
 
Мар’яна Нартікова,завідувач Львівського обласного центру дитячої психотерапії та сімейного консультування:
– Я, як і усі мої колеги, переконана, що у шість років дитина не готова йти у школу. І це не визначається ані обсягом знань дитини, ані кількістю інформації, яку засвоїла дитина. Вже у три роки дитину можна завантажити купою інформації, але це ще не свідчить про те, що вона готова стати школярем. 
Насамперед має бути емоційно-вольова зрілість і вона наступає у сім(!) років. Якщо дитина не має цієї емоційно-вольової зрілості, вона не зможе засвоювати навчальний матеріал і втратить охоту та мотивацію до навчання. 
Слід зазначити, що вік 6 – 7 років – дуже важкий кризовий період, значно важчий за перехідний вік. У шість років у дитини спостерігається неготовність усіх систем, наступного року відбуваються сильні зрушення в імунній системі, зміни у скелеті та м’язах. За цей рік дитина за нашими “дорослими” мірками переживає у своєму розвитку приблизно 10 років. А якщо до цього додати ще такий стрес, як школа, наслідки можуть бути непоправними. У своїй практиці маю численні такі приклади, це і важкі форми заїкання, нервові тіки, енурези тощо.
Особливу увагу слід приділити одній деталі: якщо були травми при пологах чи дитина почала пізніше ходити, говорити, часто хворіла. Це ще один аргумент, аби почекати зі школою. Вік – не єдиний показник готовності до школи. Дитина має до неї дорости емоційно і психологічно. Звичайно, є спеціальні тести, за якими визначають готовність до школи. Але найперше дитина має вміти слухати і виконувати інструкції. Сьогодні я чотирьом діткам відмовилася написати у довідці, що дитина готова до школи. Не усі батьки сприйняли це належним чином, і продовжували наполягати на тому, що дитина у школу піде. Я тільки попросила дитину намалювати хатку, а дитина сидить і плаче. Як же вона даватиме собі раду на уроках і виконуватиме інструкції вчителів? 
До того ж, цьогорічна програма “Швидкий старт” є значно складнішою за ту, за якою вчилися дітки раніше. Вже на початку навчання вона вимагає знань за 1 – 2 клас. Шестилітки і з легшою програмою не справлялися.Насамперед мама має любити свою дитину, відчувати її і дослухатися до порад фахівців, адже безпідставно лікар ніколи такої рекомендації не дасть. 
 

Як вибрати Змінне взуття для школярів?

У цей серпневий час, ми, як і багато інших батьків, збираємося до школи та намагаємося придбати все необхідне. Серед іншого, що необхідно придбати дитині у школу, – змінне взуття. Порадьте, будь ласка, як правильно вибрати його для школяра?
Наталія Повертова, Львів
 
Олена Коломієць, дитячий хірург:
Насамперед варто зауважити, що дуже важливо, аби дитина у школі носила змінне взуття, щоб у класах не було зайвої пилюки, також у занадто теплому взутті ноги потіють, дитині важко зосередитися на навчанні, як і зростає ризик розвитку грибкових захворювань стопи. Часто школярі, а особливо старшокласники, не бажають перезуватися, бо це взуття видається їм недостатньо стильним, тому, аби дитина хотіла перезуватися, воно має їй подобатися. 
Не можна носити як змінне взуття і домашні тапочки, особливо дітям молодших класів. У домашніх капців задник дуже м’який, немає ремінця. Це може стати причиною травм і створювати незручності під час руху. Вибираючи, слід зважити на існуючі вимоги до нього:
1. Змінне взуття має бути достатньо м’яким та легким, не перешкоджати руху стопи. При можливості воно має бути з натуральної шкіри, вона добре пропускає повітря, тож ноги не потіють. Можна вибрати і взуття з текстильним верхом, але з міцним задником і ремінцем. Однак не варто купувати привабливе дешеве взуття з гуми чи пластику, воно може нашкодити здоров’ю дитини. Також не можна носити в школі взуття без задньої частини, так звані “шльопанці”. Вони спадають з ніг в найбільш невідповідний момент, а це може призвести до травм.
2. Підошва  має бути виготовлена з нековзного матеріалу, який не забруднює підлогу. Обов’язковим є і ребристий малюнок на ній, аби взуття не ковзало при ходьбі по плитці або лінолеуму. Підошва повинна бути невисокою і достатньо гнучкою, але не дуже м’якою чи жорсткою. Недостатня її гнучкість призводить до швидкої втоми м’язів, також таке взуття легко зісковзує з п’яти. 
3. У змінному взутті неодмінно має бути й каблучок. Взуття без каблука не менш шкідливе для здоров’я дитини, як взуття на високих підборах. Для школярів молодших класів висота каблука не повинна перевищувати 2 см, а для учнів старших класів 2,5 – 4 см. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4405 / 1.63MB / SQL:{query_count}