За неповні три тижні роботи центру “Якір” по його допомогу звернулася значна кількість громадян.
Назвати точну цифру працівники поки що не можуть. Найперше ставлять за мету максимально допомогти тим, хто до них звертається. А для цього потрібно і самим учитися, адже подібних центрів в Україні дотепер не було, тож фахівців такого профілю бракує.
Проте є досить людей, готових співпрацювати з центром на волонтерських засадах. Минулого тижня вони взяли участь у семінарі “Методи діяння та психоманіпуляція в сектах”, який провели польські фахівці: директор домініканського осередку інформації про нові релігійні рухи і секти у Кракові отець Томаш Франц та психолог вроцлавського осередку Катерина Вейлер-Боратин.
Отець Томаш Франц розповів, що у Польщі Центри допомоги жертвам сект діють з 1995 року, більшість – при Католицькій церкві.
Психолог Катерина Вейлер-Боратин наголосила, що найважливіше не втратити зв’язку з рідними, котрі потрапили під вплив таких груп, навіть якщо вони відмовляються від контакту. Старатися вмовити їх на певні регулярні зустрічі, наприклад, 15 хвилин раз на тиждень, один лист, телефонний дзвінок чи навіть СМС. Однак не варто намагатися “перетягнути” людину в свою віру, розповідати їй, якою страшною є секта. Навпаки, треба говорити, що близькі люблять і переживають за неї.
Зі слів Анни Боднар, голови Благодійного фонду “Спільнота Золотого Віку”, люди, які звертаються до центру, потребують психологічної, юридичної, але насамперед моральної допомоги.