Зав’язались огірочки…

Щоб взимку смакувати смачними консерваціями, “Пошта” пропонує кілька цікавих рецептів

Щоб взимку смакувати смачними консерваціями, “Пошта” пропонує кілька цікавих рецептів

Чи не найпоширенішим овочем для консервації та соління є огірок. Він є невід’ємним атрибутом кожного зимового столу. Їх можна використовувати для приготування багатьох страв, зробивши харчування більш різноманітним. Консервовані огірки використовують не тільки як холодну закуску, а й для приготування розсольнику, соусів, салатів та м’ясних страв.

Тож, щоб зимою смакувати хрусткими огірочками, варто попрацювати зараз. Перш за все, перед консервацією овочі з грядки потрібно перебрати та ретельно промити. Адже в ґрунті живе багато бактерій, які можуть призвести до того, що консерви завчасно зіпсуються, і праця буде марною. 

На думку медиків, найкращим способом зберігання овочів є квашення, адже за такого способу зберігається максимальна кількість вітаміну С і мікроелементів. “Квашені огірки є джерелом аскорбіну, тому з усіх методів консервувань, квашення є найкращим варіантом”, – зазначають гастроентерологи.

Проте при маринуванні консервантом служить оцтова кислота, тому лікарі радять людям із підвищеною кислотністю, проблемами кишково-шлункового тракту утриматися від споживання маринованих огірків. Вони застерігають від вживання їх людей хворих на панкреатит, виразкові хвороби шлунка, коліти, гепатити. Також не вартує давати їх дітям молодшого шкільного віку. 

Щоб консервовані огірки не зіпсувалися, їх потрібно правильно зберігати. Оптимальна температура має бути від 0 до +3 градусів. Найкраще підійдуть підвальні приміщення. Варто пам’ятати, що консервовані продукти не повинні зберігатися більше року.

Для консервування огірків в банках на зиму найкраще вибирати молоді, тверді, яскраво-зеленого кольору, однакової стиглості і приблизно рівні за розміром огірочки.

Із прянощів для консервування використовують зелень кропу, гіркий стручковий перець (зелений або червоний) і часник. За бажанням можна додати селеру, хрін, духмяний перець, але загальна кількість прянощів не повинна перевищувати 15 г на 0,5-літрову банку.

На дно банки зазвичай кладуть половину необхідної зелені, потім огірки, а зверху – решту зелені. Після вкладання огірки і зелень заливають гарячим маринадом (не нижче 70 – 80°С). Заливка повинна повністю вкрити огірки.

 

Корисні поради:

 

– Щоб огірки зберегли яскраве зелене забарвлення, перед засолюванням їх треба ошпарити.

– Розсіл буде завжди прозорим і смачним, якщо в нього додати подрібнене листя хрону.

 

– Огірки, засолені у відкритій тарі, не запліснявіють, якщо зверху покласти нарізаний хрін або сухе листя хрону.

 

– Кришки стерилізують у киплячій воді не більше 3 хв., інакше порушується захисний шар.

 

– Для засолювання відбирають зеленці огірки не довше 12 см. Плоди зі сформованими насінням для консервування не годяться. 

ДО ТЕМИ

Огірки з кетчупом

 

Складники: часник, суцвіття кропу, листя вишні, невеликі огірки. 

Для розсолу: 1,0 л води, 200 г цукру, 3 ст.л. кетчуп “до шашлику”, 3 ст.л. кетчуп “чілі”, 2 ст.л. солі, 100 г оцту. 

Маринад закип’ятити, трохи охолодити і залити ним огірки. Стерилізувати 15 хв з моменту закипання. Банки закрити металевими кришками, перевернути догори дном і вкрити покривалом, залишити до повного вистигання. 

 

Огірки з часником у власному соку

 

Складники: 4 кг невеликих огірків, 50 г оцту, 100 г солі, 7 ч.л цукру, 2 ч.л. чорного перцю, 250 г олії, 2 – 3 головки товченого часнику. 

Огірки порізати вздовж на 4 частини не дорізаючи до кінця, додати приправи і добре вимішати. Поставити на ніч. Вранці нещільно викласти в банки та залити соком. Стерилізувати 15 хвилин, закатати.

 

Квашені огірки

 

Складники: Часник, суцвіття кропу, корінь хрону, листя смородини та вишні, невеликі огірки. Все це накладаємо в посуд та заливаємо розсолом.

Для розсолу:  1,3 л. води,  1 ст.л. солі (чубата).

 Коли огірки готові, накласти в банки, додати ще по 1ст.л. горілки на банку. Розсіл закип’ятити та розлити по банках. Банки закатати.

 

Мариновані огірки

 

Складники (на літрову банку): перець чорний горошком 6 шт, перець духм’яний 2 шт, 4 зубчики часнику, гілочка петрушки, суцвіття кропу, 2 листки вишні, 1 листок смородини, корінь хрону. 

Для розсолу: 1 ч.л. солі ка­м’яної (не йодованої!), 2 ч.л. цук­ру, 1 ст.л. оцту 9%. 

Викласти у банку невеликі огірочки, до самого верху залити водою . Поставити банки у каструлю, залити водою. Після закипання води стерилізувати 10 – 15 хв допоки огірки не змінять колір на світліший. Закатати стерилізованими кришками. Банки виставити догори дном, окутати покривалом до повного вистигання.

 

Огірки мариновані з гірчицею

 

Складники: 4 кг огірків, 250 г цукру, 100 г 9% оцту, 150 г солі, 2 ст.л. готової гірчиці (гострої), 2 ст.л. чорного меленого перцю, 200 г олії, часник, петрушка, духмяний перець.

Огірки помити і розрізати повздовж на 4 – 6 частин. Додати реш­ту складників і перемішати. За­лишити настоюватися, а через 4 години розкласти у банки (на дно банки покласти петрушку і духмяний перець), накрити кришками і стерилізувати в киплячій воді протягом 40хв. 

 

Огірки з гірчицею

 

Складники: 4 кг огірків, 250 г цукру, 150 г оцту, 250 г олії, 70 г солі, 1 ст. л. перцю, 1 ст. л. гірчиці (порошком), петрушка (зелень).

Огірки порізати кружальцями, додати сіль, цукор, олію, оцет, перець, гірчицю та дрібно порізану петрушку. Розкласти в банки і стерилізувати. Літрові банки – 20 хв., півлітрові – 10 – 15 хв.

 

Огірки в томатному соку

 

Складники: 1,5 кг невеличких огірків, 100 г солі, 1 л томатного соку, кріп, листя хрону, часнику, трішки солодкого і гіркого перцю, кілька лаврових листків. 

В банки покласти спеції, огірки і залити гарячим підсоленим томатним соком (на 1 л – 50 – 60 г солі), накрити кришками і стерилізувати півлітрові банки 15 хв., літрові – 20, закатати, перевернути і охолодити.

 

Огірки по-корейськи

 

Складники: 3 кг невеликих огірків, 3 – 4 морквини, 0,5 стакан часнику, 0,5 стакана цукру, 

1,5 ст.л. солі, 1 стакан 9% оцту, 

1 стакан олії, 1 упаковка приправи для моркви  по-корейськи.

Огірки миємо, нарізаємо дольками. Моркву чистимо, нарізаємо вздовж дольками. Чищений часник дрібно ріжемо, додаємо сіль, цукор, оцет, олію та спеції. Все добре перемішуємо. Складаємо огірки пересипаючи морквою та заливаємо маринадом. Залишаємо на добу для маринування. Перекласти в банки та стерилізувати 15 хв.

Нетрадиційні рецепти

 

Огірки “лимонні”

 

Складники (на трилітрову банку): 30 г суцвіття кропу, 30 г цибулі, корінь хрону, 3 зубчики часнику, кілька горошин чорного перцю, 2 лаврових листки.

Для розсолу: 1 л води, 60 г солі, 20 г цукру, сік з половинки лимона.

Нарізану цибулю, зелень і спеції кладемо на дно банки, зверху огірки, і заливаємо гарячим маринадом. Банку стерилізуємо 20 – 25хв.

 

Огірки з порічками

 

Складники: 2 кг огірків, 2 головки часнику, 2 ст. л. солі, 60 г зелені кропу, 500 г порічок, 2 л води.

Підготовані огірки щільно вкладають у банки із часником, ягодами і зеленню кропу, заливають гарячим розсолом і стерилізують: півлітрові банки – 3 – 5 хв., літрові – 8 хв., трилітрові – 12 – 15 хв.

 

Огірки з яблуками

 

Складники: 1 кг огірків, 1 кг яблук, 10 листків смородини, 10 листків вишні, 2 гілочки кропу.

Для розсолу: 1 л води, 2 ст.л. солі, 2 ст.л. цукру.

Огірки та яблука без плодоніжок ретельно вимити, обшпарити. На дно банки  покласти листя смородини, вишні, кріп. Щільно викладаємо шарами огірки та яблука, заливаємо окропом і залишаємо для остигання. Злити холодну воду та залити огірки з яблуками киплячим маринадом і одразу закатати.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4507 / 1.62MB / SQL:{query_count}