Згідно з даними, отриманими зі супутників НАСА, від льодовика Петерманна в Гренландії відколовся величезний айсберг, площа якого перевищує 100 кв. км.
Як інформує CyberSecurity.ru, на супутникових знімках видно, що айсберг відколовся від краю льодовика. Це могло статися, найімовірніше, під впливом підвищення температури навколишнього середовища. У 2010-му від цього льодовика вже відколовся суперайсберг площею близько 250 кв. км.
Експерти кажуть, що ще кілька років тому вони розглядали льодовик Петерманна як один із найбільш стабільних. Натомість зміни, що відбуваються з ним за останні два з половиною роки, змушують дивуватися навіть найзатятіших скептиків серед учених-кліматологів.
“Наразі рано говорити про крах льодовика, але відкол айсберга – це, безумовно, знакова подія, – зазначає кліматолог НАСА Ерік Рігно. – Ми маємо дані моніторингу динаміки айсбергів та льодовиків за останні 150 років, але ніколи не бачили такого швидкого і глобального танення льоду”.
Учені наголошують на тому, що айсберги-гіганти, які відкололися, – не лише катастрофа для природи, але й серйозна небезпека для плавучих станцій, бурових веж, суден і прибережних споруд. Ще б пак, брила льоду площею 100 кв. км важить сотні мільйонів тонн і може завдати серйозних пошкоджень навіть дуже міцним конструкціям.