Коли літо у розпалі і надворі спека, так хочеться відмовитися від традиційної досить важкої їжі та потішити себе фруктами, щедро викладеними на прилавках і ятках. На думку дієтологів, споживаючи впродовж сезону достатню кількість абрикосів, персиків, нектаринів, можна знизити ймовірність онкологічних недуг, позбутись зайвих кілограмів, запастись вітамінами і мінералами та легше пережити спекотні дні. А косметологи радять не проґавити можливості «скинути» з обличчя накопичену втому і кілька років.
Однак тим, хто потерпає від алергії чи цукрового діабету, слід бути обережними, а при гострих проявах взагалі відмовитися від цих фруктів.
Бурштинове варення На 2 кг персиків чи абрикосів знадобиться приблизно 2,2 кг цукру і 800 г води. Виходить приблизно 4 кг варення. Щільні зрілі плоди (інакше вийде «каша») помити і поділити на часточки: дрібні розрізати навпіл, великі - на шматочки. Поколоти кожну шпичкою або виделкою, аби краще увібрали сироп. Залити сиропом, звареним із 1 кг цукру і води, дати 6 годин постояти. Злити сироп, додати решту цукру, прокип'ятити 5 хвилин і залити плоди, додавши 2 г лимонної кислоти. Варення з прозорими плодами готове! |
Якщо чоловік, особливо східний, назве вас персиком, не ображайтеся, що він не побачив талії, а сприйміть це як комплімент. Адже на Сході цей фрукт вважається ледь не еталоном краси і досконалості.
Корисні властивості персика оцінили більш як чотири тисячі років тому китайські садівники – саме вони уперше вивели сорти м'ясистих, соковитих плодів, що дають силу і лікують від недуг.
Нині добре відома здатність цього фрукта знижувати потребу організму в алкоголі, запобігати важкому похміллю, лікувати початкові прояви цирозу печінки. А при анемії лікарі радять тричі на день перед їдою випивати по півсклянки свіжого персикового соку, адже персик – джерело легкозасвоюваного заліза.
Калій, залізо, магній, вітаміни А, Е, С, РР, пектини, природні кислоти та ефірні олії – ось неповний перелік тих корисних речовин, що надходять у наш організм із м'якоттю персика. І все це при низькій калорійності: лише 40 ккал на 100 г фруктів.
Завдяки сечогінній дії персик сприяє очищенню організму, поліпшує плинність крові, а, отже, добре впливає на її мікроциркуляцію, покращує насичення тканин киснем і поживними речовинами. Регулярне споживання персиків покращує зір.
Той, хто регулярно їсть персики, може похвалитися здоровою шкірою, адже цей фрукт поліпшує регенерацію епідермісу, активізує обмінні процеси у шкірі, добре впливає на колір обличчя. А ще підвищує потенцію, стимулює апетит, бореться з неприємним запахом із рота. М’якоть персиків має здатність гоїти рани, тому дітям, що хворіють на стоматит, корисно жувати цей солодкий плід. Крім того, персики цінують і за загальнозміцнювальну дію – рекомендують при застудах для стимуляції імунітету.
Свіжовичавлений сік персика, розбавлений кип'яченою водою, істотно полегшить життя вагітним, які потерпають від токсикозу.
Не менш ефективним є і зовнішнє застосування персиків: їх м'якоть прикладають до задавнених ран і трофічних виразок.
У кісточковій олії, крім гіркої мигдалевої, вчені виявили і вітамін В15, що добре впливає на ліпідний обмін, зниження рівня холестерину, насичення киснем і тривалість життєдіяльності клітин. Корисні властивості активно виявляються і завдяки найсильнішому антиоксиданту, вітаміну В17. Якщо з’їсти 5 – 15 персикових кісточок на день (за три прийоми), це дозволить знизити ризик виникнення онкологічних проблем. Однак із кісточками дикого персика, що дуже гірчать, слід бути обережним, аби не отруїтися, – вони містять синильну кислоту.
Косметолог радить абрикоси - Свіжовичавленим соком абрикоса (2-3 столові ложки) змочити ватку або серветку з марлі, складену в кілька шарів (можна взяти і чисте, випране полотно), накласти на обличчя на 15 - 20 хвилин. У міру висихання серветку слід знову зволожити соком. Після закінчення процедури протерти обличчя сухим ватним тампоном. Рекомендується робити такі маски 2-3 рази на тиждень упродовж 1,5 - 2 місяців. Маску можна робити для будь-якої шкіри обличчя за відсутності гнійничків. - М'якоть двох абрикосів змішати з однією столовою ложкою лимонного соку. Отриману суміш накласти на обличчя, прикривши марлею. Через 20 хвилин змити водою. Такі маски варто робити 2-3 рази на тиждень. Рекомендується для усіх видів шкіри. - М'якоть абрикоса (3 - 5 шт.) змішати зі столовою ложкою сметани, будь-якою рослинною олією і збитим білком. Змастити обличчя і шию та залишити на 20 хвилин. Маска добре освіжає і пом'якшує будь-яку шкіру.- Стиглі абрикоси нарізати тонкими часточками і накласти на обличчя. Маска допомагає при сухій і чутливій шкірі. - М'якоть абрикоса змішати в рівній пропорції (по одній столовій ложці) із сиром або сметаною. Маску накласти на обличчя на 15 - 20 хвилин, а потім змити водою кімнатної температури (для сухої шкіри).- М'якоть абрикоса змішати навпіл із кисляком і змастити обличчя, потримати 20 хвилин. Маска рекомендується для жирної шкіри. - М'якоть абрикоса змішати зі збитим білком курячого яйця і накласти на жирну шкіру обличчя. |
Абрикоси почали цінувати за високий вміст каротину, який здатний протидіяти утворенню ракових клітин в організмі, оскільки є потужним антиоксидантом. Каротин може поліпшити зір, відновити його гостроту. Регулярне споживання свіжих абрикосів вилікує уражену шкіру, допоможе позбутися зморщок, ушкоджень слизових оболонок, наприклад, у ротовій порожнині.
Лікувальні властивості абрикосів посилюються завдяки вмісту вітаміну С, який підтримує імунну систему і зміцнює організм, запобігаючи потраплянню до нього вірусів та інфекцій. Корисність цих яскравих і красивих фруктів підвищується марганцем, через який вітамін С починає активно вироблятися в організмі та допомагає боротися зі стресами.
Завдяки вітаміну Е абрикоси зміцнюють серце і судини, нормалізують кровообіг, зменшують зсідання крові, проводять природну профілактику виникнення тромбів.
У соковитих і м’яких плодах міститься магній, калій, солі натрію. Вони необхідні для нормального водно-сольового обміну: рідина своєчасно виводиться з організму, зменшується схильність до набряків, у тому числі й до тих, що виникають у внутрішніх органах. Фосфор і залізо, фолієва кислота і мідь, кобальт і вітамін В – усім цим насичені плоди абрикоса, а тому поліпшують мозкову діяльність, нормалізують рівень артеріального тиску, покращують процес утворення крові, регулюють рівень кислотності в шлунково-кишковому тракті, усувають запалення при колітах. Абрикоси дієтологи радять і тим, хто потерпає від кишкових розладів.
Персикова дієта У раціоні - лише свіжі фрукти. Допускаються страви і напої зі свіжих персиків - фреші, смузі або ж пюре. Однак кількість спожитих за день плодів не має перевищувати 1,5 - 2 кг. Їх слід розділити на 5 - 7 прийомів.Аби досягти кращого результату, пити в ці дні слід трав'яний чай (краще ромашковий), негазовану воду, несолодкий компот із персиків. Завзятим кавоманам дозволяється 1 - 2 горнятка нецукрованої натуральної кави у першій половині дня.На такій дієті можна посидіти 2 - 4 дні. Потім слід перейти на більш «лагідну», додавши у раціон інші фрукти, овочі, кисломолочні продукти, пісне м`ясо, рибу, птицю. |
Багатьох вабить яскравий лискучий плід – нектарин. Це голоплідний персик, що походить із Китаю, де його культивують вже понад два тисячоліття. Серед його предків, окрім самого персика, згадують ще й абрикос та сливу. Завдяки високому вмісту природних цукрів нектарин є природним енерготоніком.
За хімічним складом і біологічними особливостями він близький до звичайного персика, однак солодший і в ньому удвічі більше провітаміну А. Нектарин перевершує персик за вмістом калію, фосфору, заліза та аскорбінової кислоти. Містить кальцій, натрій, магній, сірку, кремній, пектинові речовини, лимонну і яблучну органічні кислоти, вітамін С, глюкозу, фруктозу і сахарозу.
Вживання нектаринів є профілактикою гіпертонічної хвороби й атеросклерозу, адже вони виводять солі натрію і надлишок рідини з організму, а високий вміст пектинів забезпечить протипухлинну дію.
Нектарини сприяють перетравлюванню жирної їжі, оскільки посилюють секрецію травних залоз. Високий вміст калію сприяє чіткій роботі нервової системи, відповідає за м'язові скорочення і загальний обмін речовин.
Нерозчинна клітковина, що міститься в нектаринах, необхідна для нормального функціонування кишківника і також запобігає розвиткові різних недуг травного тракту. Розчинна ж позитивно впливає на серцево-судинну систему, знижуючи рівень холестерину в крові.