Консультують фахівці

Канікули без домашніх завдань!

“Моя донечка цього року закінчила перший клас, у якому вже була іноземна мова. Під час літніх канікул намагаємося щодня запам’ятовувати нові слова, займатися додатково. Проте, вона не надто хоче це робити, вередує. Скажіть, будь ласка, чи варто вивчати іноземну мову на  канікулах?”
Мар’яна Ситцева, м. Львів

Юлія Стадницька, дитячий психолог:
– Дитина на канікулах повинна відпочивати! Адже впродовж року вчилася, докладала зусиль, аби опанувати ази мови. Саме влітку ваша донька має набратися сил перед початком  нового навчального року, тож примушувати її щодня вивчати іноземну не варто. Досить повторити раз чи двічі на тиждень уже вивчені слова.
Навантажуючи дитину різними шкільними завданнями влітку, ви забираєте у неї дитинство!
 

Хто має зробити перший запис у трудовій книжці?

“Торік я закінчила навчання в одному з львівських університетів. Через кілька місяців стажування мене вирішили офіційно працевлаштувати. Принісши трудову книжку, працедавець сказав, що в ній має бути запис про навчання в університеті, який повинен зробити навчальний заклад, лише потім мені її заповнять на роботі. Скажіть, будь ласка, хто має зробити перший запис у трудовій книжці?”
Оксана Хмільна, м. Львів
 
Василь Хміль, начальник відділу кадрів Львівського національного університету ім. І. Франка:

– Перший запис у трудовій книжці повинен зробити перший працедавець. Тобто якщо за час навчання у студента не було стажу роботи і не була відкрита трудова книжка, при працевлаштуванні її зобов’язані відкрити за місцем праці, а запис про роки навчання має зробити перший працедавець на підставі довідки з університету або ж диплома.
Іншими словами, навчальний заклад не відкриває трудової книжки студентові! Якщо ж до вступу у виш студент вже мав стаж роботи, тобто у нього вже була відкрита трудова книжка, запис про роки навчання у ній робить навчальний заклад.
Якщо ж підприємства ще  й досі скеровують своїх молодих працівників до ВНЗ, щоби там зробили запис про навчання, то чинять неправильно. Бо це суперечить Наказу №58 від 29.07.93 р. “Про затвердження Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників”.
 

Які домашні тренажери найкращі?

“Ось уже другий рік моя дружина в декретній відпустці. До цього була дуже активною, спортивною жінкою. А тепер через те, що ні з ким залишити дитину, не відвідує ні  басейн, ні зал. Я запропонував придбати тренажер, і це її дуже втішило. Підкажіть, будь ласка, які домашні тренажери найкращі, щоб дружина могла робити хоч якісь вправи, корисні для здоров’я”.
Олег Нечипор, м. Новий Любінь
 
Степан Середа, головний лікар Львівського обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру:

– Найпопулярнішими є велотренажер і бігова доріжка. Вони тренують м’язи, зміцнюють серцево-судинну систему, підвищують витривалість організму. Найкраще вибирати тренажери в спеціалізованих магазинах. Консультанти допоможуть вам у цьому, приміром, підберуть  “машину” для укріплення м’язів спини, рук чи ніг.
Важливе значення має і час роботи на тренажері: початківцям варто починати з півгодини на день. А щоби досягти хоч якогось результату, займатися треба систематично, а не час до часу. 
Обов’язкова умова – стежити за пульсом. У молодої здорової людини він повинен бути до 130 ударів на хвилину.
 
 

Коли можна ставити брекети?

“У моєї  12-річної доньки ростуть постійні зуби і деякі з них почали “налазити” один на одного. Дитина сама захотіла, аби їй поставили брекети. Підкажіть, будь ласка, з якого віку це можна робити?”
Оксана Дучик, м. Львів

Зоряна Кульчицька, лікар-стоматолог:
– Лікування брекет-системою проводять лише тоді, коли вже сформований прикус, припинився ріст щелепи та виросли всі постійні зуби. Оптимальний вік для встановлення брекетів – підлітковий. Найкраще це робити 16- чи 18-річним.
До цього часу в людини щелепа ще росте, і не всі суглоби закріплені. Отож, батьки чи діти, які хочуть вдатися до такого лікування раніше, повинні пам’ятати, що ріст щелепи може зрушитися і призвести до серйозних проблем.
Вирівнюють зуби і дорослі. Тобто люди, які не мали можливості втілити свою мрію про красиву усмішку раніше. До нас звертаються і 20-ти,  30-річні.
Не повірите, але на Заході брекети хочуть ставити навіть 80-літні пацієнти! 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4272 / 1.58MB / SQL:{query_count}