Російське водяне жахіття
Повінь 7-го липня, яка затопила 7,2 тис. будинків у трьох містах Краснодарського краю, за останніми даними, забрала понад 170 людських життів.
Досі не працюють системи енерго-, газо- і водопостачання, автомобільний і залізничний рух. Понад 29 тисяч людей втратили все своє майно, ще майже 6 тисяч частково зазнали втрат. За попередніми даними, збиток від повені на Кубані перевищив 4 мільярди рублів.
За повідомленнями рятувальників Кубані, після повені існує ймовірність зсувів і осідання ґрунту. “У Краснодарському краї існує ймовірність виникнення подій, пов’язаних з пошкодженням опор ЛЕП та мостів, руйнуванням мостових переходів через річки, будівель в населених пунктах, з перекриттям автомобільних доріг федерального і місцевого значення, залізниць; виходом з ладу об’єктів життєзабезпечення”, – йдеться у повідомленні ГУ МНС Росії у Краснодарському краї.
Гомель постраждав від повені
Увечері 10 липня в білоруському Гомелі розпочалась сильна злива, яка призвела до затоплення міста. Безперервний рясний дощ йшов в місті, починаючи з 17.30, а близько 19.00 потік води перетворився в шквал.
Як повідомляє білоруське МНС, співробітникам відомства довелося евакуювати близько 50 осіб з громадського транспорту, а також допомагати водіям легкових автотранспортних засобів. Людей з автобуса евакуювали на човнах.
Внаслідок потопу в деяких місцях Гомеля провалився асфальт. Приблизно о 23.00 рух транспорту в місті відновили. Добре, що хоч постраждалих немає. За даними Гідрометцентру Білорусі, в Гомелі за вечір випало 64 мл опадів, що становить приблизно чверть від того, що випало на днях у постраждалому від повені Краснодарському краї в Росії.
В Україні не передбачають “кубанської трагедії”
Гідрометцентр запевняє, що циклон, який став причиною повені в Краснодарському краї Росії, не пошириться на Україну.
“Синоптичний процес, який зумовив випадання за кілька днів величезної кількості опадів – 300 мм і більше – є стаціонарним, тобто він вже кілька днів фактично стоїть над Північним Кавказом. Це висотний циклон, атмосферний вихор, який зумовлює формування таких потужних дощових хмар і випадання дуже сильних зливових дощів”, – каже директор Гідрометцентру України Микола Кульбіда.
Одещина без світла – наслідки негоди
Районний центр Арциз в Одеській області виявився затопленим через сильні дощі. За інформацією обласного управління МНС, 10 липня в другій половині дня місто затопило.
“Вода досягла 1,5 – 2 м і затопила близько 100 будинків і п’ять вулиць Арциза, на яких проживає близько 300 осіб”, – підкреслили в МНС.
Рівень води на районній електростанції сягнув 1 м, тому зараз у всьому Арцизькому районі припинена подача електроенергії та питної води населенню міста.
Без електрики та водопостачання через підтоплення електростанції залишилися 46,4 тис. мешканців Арцизького району.
Під удар стихії потрапила і Одеса – буквально за півгодини після початку зливи вода в місті затопила вулиці, на деяких ділянках її рівень сягає півметра. Одесити повідомляють, що у деяких районах міста йде град.
Львівщина готується до шторму
Сьогодні, 12 липня, у Львові та області МНС оголосило штормове попередження. “На Львівщині впродовж доби очікуються сильні зливи, грози, в окремих районах град та шквали 17 – 22 м/с, можливе формування дощових паводків, а в горах – загроза утворення селію. 12 – 13 липня на ріках басейнів Сяну та Дністра очікується підйом рівнів води на 0,5 – 1,5 м, – повідомляє прес-служба МНС області. – Закликаємо мешканців міста й області бути обережними і зважати на погодні умови”.
Текст: Марічка Ільїна. Фото: рбк. дейлі, Думская.net, gp.by