Досить працювати, час відпочивати!

Українці віддають перевагу вітчизняним курортам. Популярними також є Болгарія, Чорногорія, Греція та екзотична Шрі-Ланка. “Пошта” з’ясувала, у скільки обійдеться літній відпочинок-2012 

Українці віддають перевагу вітчизняним курортам. Популярними також є Болгарія, Чорногорія, Греція та екзотична Шрі-Ланка. “Пошта” з’ясувала, у скільки обійдеться літній відпочинок-2012 

Цьогоріч попитом у відпочивальників передусім користуватимуться українські курорти – Крим та західний регіон, зокрема Карпати. З іноземних країн під час літнього сезону-2012 популярні Туреччина, Хорватія, Чорногорія, Греція та Болгарія. Мандрують і до більш екзотичних курортів Таїланду та Шрі-Ланки. Про це “Пошті” розповів президент Асоціації лідерів турбізнесу України Йосип Андрик.

Загалом відпустку планують брати 85% українців. Із них 47% відпочиватимуть в Україні, а 32% – на закордонних курортах, інформує сайт hh.ua. Натомість у Львові, за словами представника Української асоціації туристичних агенцій Сергія Кушніра, за кордон поїдуть лише 2% львів’ян. 

Питання “де відпочити?” ставить собі кожен, хто планує хоча б раз провести свою відпустку не вдома і не на дачі. Вид відпочинку кожен вибирає на свій розсуд, керуючись сформованими смаками, безпекою напрямків, відсутністю істотних візових перешкод, зручністю транспортного сполучення, і, звичайно, фінансовими можливостями.

Привабливість закордонних курортів

Щодо вибору країни, то істотних змін, порівняно з минулим роком, не відбудеться.

“Попитом користуються Хорватія, Чорногорія, Греція, Болгарія, Іспанія, Чехія, Угорщина, а також Єгипет, Ізраїль, Таїланд, ОАЕ, Шрі-Ланка, – розповідає Йосип Андрик. – За експертними оцінками, сьогодні понад 70% подорожуючих за кордон обирають для відпочинку Туреччину та Єгипет. А решта 30% вже розподіляється між іншими країнами”.

У турагентствах вподобання українців підтвердили. За словами менеджера агенцій “горящих” путівок Марини Круглої, у Чорногорії 10-денний відпочинок на двох у тризірковому готелі коштуватиме приблизно 900 євро, у Греції – 1000 євро. “З цих двох країн я б рекомендувала вибрати все ж Грецію. Ціни практично однакові, але пляжі у Чорногорії з гальки і до того майже усі муніципальні, тому у пік сезону гарне місце доведеться вибирати ще зранку, а ось у Греції пляжі піщані, та й сервіс на вищому рівні”, – зазначила Марина Кругла.

Значно дешевше, за 200 чи 300 євро, можна відпочити у цих країнах придбавши “горящу” путівку. Однак, слід бути готовим, що виїжджати запропонують уже через кілька днів.

Їдучи у Болгарію, додатково потрібно буде заплатити за дорогу (80 євро з дорослого і 70 євро з дитини), візу (по 35 євро), страхівку (250 грн за всіх), а також оплатити курортний збір, а це ще 12,5 євро.

ДО ТЕМИ

За словами президента Асоціації лідерів турбізнесу України Йосипа Андрика, все частіше українці обирають тури вихідного дня та подієві тури.  «Різноманітні фестивалі (музичні, реконструкторські, історичні тощо), концерти щороку збирають дедалі більше відвідувачів – при чому не лише з України, а і з-за кордону. З цьогорічних фаворитів – Джазові фестивалі у Львові та Коктебелі, етнографічний фестиваль «Країна Мрій», що днями відбувся у Києві, міжнародний кінофестиваль в Одесі, запланований на липень», – розповідає він.  

Дещо втратили попит Хорватія та Туреччина. “Ціни підняли на 20, а то й 30%. Відтепер у Греції можна відпочити дешевше, ніж в Туреччині”, – каже Сергій Кушнір.

Щоправда, цьогоріч похитнулися позиції Єгипту та Тунісу. За словами Йосипа Андрика, туроператори, зважаючи на рекомендації МЗС України, зараз не проводять екскурсій для українських туристів до Каїра, Александрії, Асуан, Луксор, Табу, Порт-Саїд і Суец. 

“Туризм – одна з основних статей доходу Єгипту, – додає він. – Ми сподіваємося, що уряд Єгипту докладе максимум зусиль, щоб повернути своїй країні імідж безпечної туристичної держави”.

Екзотика не на часі

Деякі українці шукають чогось екзотичнішого за Туреччину чи Єгипет – наприклад, покататися на слонах у Шрі-Ланці, або, принаймні, випробувати на собі двогодинний тайський масаж.

Як розповів “Пошті” менеджер однієї з львівських турфірм Олег Загородний, якщо ще кілька років тому екзотикою вважався відпочинок в Об’єднаних Арабських Еміратах чи Тунісі, то зараз – це досить звичні маршрути для українців. Популярними стали Індія, Куба, Шрі-Ланка, Мальдіви, Таїланд, Бразилія, Сейшели та Індонезія. Крім доступних цін, вони ваблять багатою екскурсійною програмою, хорошим сервісом у готелях та недорогим шопінгом.

“В Об’єднані Арабські Емірати тепер можна поїхати навіть за 315-450 євро за людину. Як для цієї країни це надзвичайно низька ціна”, – каже Сергій Кушнір.

За словами менеджера турфірми Олега Загородного, дорожче обійдеться Шрі-Ланка. Так вісім днів та сім ночей у двозірковому готелі обійдуться у 685 євро, а ось у п’ятизірковому – вже 985 євро на одну особу. У ціну кожного пакету включений переліт, проживання, дворазове харчування, усі трансфери по програмі та страхування.

Проте, на переконання співрозмовника, літній період у Таїланді, Шрі-Ланці та Мальдівах не найкращий варіант, оскільки у цих країнах досить висока вологість. Зараз період дощів, мусонів, тому море дуже неспокійне. Щоб відчути усю екзотику, у ці країни треба їхати з кінця вересня і до початку весни.

Вирушаючи в екзотичні тропічні країни, варто пам’ятати і про обережність. Там можна підхопити такі небезпечні захворювання, як холеру, жовту лихоманку чи малярію. Наприклад, на холеру легко заразитися в Індії, на малярію – в Азії, Південній Америці та Африці.

Щоб цього не трапилося, завідувач відділу медичної паразитології Львівської міської СЕС Наталія Білобрам порадила зробити щеплення. “Потрібно звернутися до дільничного лікаря і розповісти в яку країну найближчим часом вирушаєте. Лікар призначить відповідну профілактику, – розповідає “Пошті” лікар-ентомолог. – Так, щоб не підхопити малярію, до від’їзду в екзотичну країну,  упродовж усього часу перебування і ній та ще 4-6 тижнів після повернення треба буде раз на тиждень приймати відповідні таблетки. Вони недорогі і доступні в аптечній мережі”.

Повернувшись із екзотичної країни, також обов’язково треба звернутися до медиків і обстежитись, чи бува не привезли ви якої недуги.

Відпустка на українському морі

Не втрачає своєї популярності сонячний Крим. Адже тут є безліч прекрасних курортів, кожен із яких особливий: Новий Світ дарує цілюще повітря та розкішні пляжі, Саки відновлює людей після важких хвороб, Ялта вабить своєю популярністю й комфортом. 

У порівнянні із минулим роком відпочинок у Криму подорожчав приблизно на 10%.

За словами міністра курортів і туризму Криму Олександра Лієва, всього на півострові функціонує більше трьох тисяч великих і малих готелів, а також понад 560 оздоровниць. Цього літа тут працюватимуть 558 пляжів, 219 із них є безплатними. Їх перелік можна знайти на сайті міністерства курортів і туризму АР Крим. 

Окрім цього, в Криму можна обрати понад 40 нових туристичних маршрутів та програм, зокрема військові тури, екскурсії-квести, кінні, велосипедні, археологічні прогулянки.

Відпочинок на південному березі Криму коштуватиме від 270 грн на добу. Якщо хочеться відпочивати у невеликому готелі чи санаторії, доведеться викласти із гаманця від 300 грн за день. За проживання у санаторії чи пансіонаті доведеться заплатити від 800 грн за день. Варто врахувати, що ціни впродовж літа зростають. Також, у невеликих селах біля моря відпочити можна дешевше, ніж у Ялті чи Судаку. 

Зекономити можна, влаштувавшись у приватному секторі, де з вас попросять від 90 грн за добу.

Ціни на відпочинок в Одесі та області особливо не відрізняються від кримських. Зокрема, відпочинок у міні-готелях обійдеться приблизно від 420 грн за двомісний номер. Середня вартість економ-проживання від 80 грн на добу з людини. Номери з усіма зручностями коштують від 200 грн з людини. І це без вартості харчування. 

Традиційно більш економно можна відпочити у Херсонській чи в Миколаївській області. У приватному секторі та міні-пансіонатах є кухні, обладнані всією необхідною технікою. Наприклад, за 40-50 грн із особи на добу можна поселитися в економ-котеджах або в приватній садибі з туалетом і літнім душем надворі. Кімната з душем коштує від 60-70 грн з особи. Однокімнатні квартири здають за 200 грн на добу. А комфортабельне розміщення у двомісному номері зі зручностями та 2-3-разовим харчуванням у міні-пансіонаті чи готелі обійдеться від 350 грн за номер на добу.

КОМЕНТАР

Олег Мицик, юрист:

- Обираючи відпочинок у турагенції, передусім потрібно уважно вивчити договір, який надає фірма. Відповідно, якщо у людини є на руках договір, у якому чітко зазначені усі права та обов'язки сторін, при порушеннях з боку туристичної агенції людина може захистити себе. І якщо туроператор підвів, потрібно збирати усі документи та докази. Якщо довелося ночувати у аеропорту - фотографувати те, як сплять на підлозі, якщо довелося чекати на місце у готелі в іншому відпочинковому закладі - взяти чеки на оплату даного закладу, якщо довелося оплачувати харчування у ресторані, хоч воно мало б бути безкоштовним за договором, знову ж таки, потрібно мати чеки на оплату їжі. Також варто зробити копії путівок, щоб опісля фірма не відмовлялася від своїх послуг. І так, склавши папірчик до папірчика, із поверненням на Україну, можна захистити свої права та вимагати відшкодування. Проте кожен відпочивальник, який постраждав від турагенції та хоче позиватися, повинен розуміти, що увесь тягар доказів лежать саме на ньому. Тому перед тим, як позиватися, потрібно критично оцінити свої можливості.Варто звертати увагу і на так звані "горящі» путівки, адже дуже часто, саме через те, що все робиться спішно, виникають різноманітні непорозуміння. Тому потрібно уважно вивчати документи, навіть якщо все робиться швидко. 

Майнути в Славське чи на Шацькі озера 

Щоб оздоровитися і відпочити, не обов’язково їхати далеко. Одним із оптимальних варіантів є відпочинок у мальовничих Карпатах. Тут ви можете підлікуватися на мінеральних водах, скупатися у гірській річці, назбирати грибів та ягід, порибалити та й просто відпочити від міської суєти. 

Покращити здоров’я та набратися нових сил можна на бальнеологічних курортах Трускавця, Моршина та Східниці. Путівка до санаторію у Трускавець коштує від 260 грн, до Моршина – від 230 грн, Східниці – від 215 грн за добу. Лікувальні тури включають проживання, триразове харчування і оздоровлення. 

Якщо ж хочете відпочити з більшим комфортом, путівка у санаторії цих міст на 14 днів обійдеться від тисячі гривень на одного. Сюди також можна їхати у і приватний сектор. Відповідно, проживання із харчування обійдеться 200-300 грн із людини за день. Якщо ж самостійно готувати собі їжу, то ціна значно знизиться, кімнати можна знайти і за 40 грн із людини.

Якщо бажаєте дешево відпочити від міської суєти, сміливо можна їхати у Славське чи Яремче. Зараз, коли немає суттєвого туристичного буму, тут можна винайняти кімнату за 60-100 грн із людини із харчуванням. Під час літнього відпочинку в горах все більшої популярності набувають велосипедні прогулянки. Тож у Яремчі, Ворохті чи навколишніх селах можна винайняти велосипед та весело і цікаво провести час, помандрувавши спеціальними велосипедними маршрутами.

Як альтернатива відпочинку на морі, позасмагати можна і на Шацьких озерах у Волинській області. Винайняти кімнату тут можна від 300 грн з людини за день, цілий котедж обійдеться від 1000 грн за добу.  

Корисні поради туристам 

На етапі купівлі туру: 

1. Поцікавтесь, чи застрахована відповідальність туроператора перед туристами і партнерами. Реєстр застрахованих туроператорів є на сайті altu.com.ua 

2. Укладайте договір на туробслуговування. Пам’ятайте, юридичний захист забезпечить тільки договір, укладений між вами і туроператором, а не між вами і посередником (турагентом). Уважно читайте договір на туристичне обслуговування, звертаючи увагу на всі пункти договору – від деталей відпочинку до  меж відповідальності туроператора;

2. Вимагайте належним чином оформлені документи (чеки, квитанції), що підтверджують оплату тур-продукту у повному обсязі;

3. Поцікавтесь можливостями додаткового страхування ризиків: від невиїзду, від втрати багажу тощо, а також збільшенням страхового покриття полісу медичного страхування і страхування від нещасних випадків. 

4. Переконайтесь у наявності: авіа (залізничних, автобусних) квитків, документів, що підтверджують бронювання чи оплату (в залежності від туру) готелю, полісу медичного страхування і страхування від нещасного випадку, програми туру, а також інших документів, передбачених договором на туристичне обслуговування. 

 

Перш ніж вирушити на відпочинок до будь-якої країни, переконайтеся, що маєте телефони: 

– консульств України в країні тимчасового перебування; 

– телефони екстреної допомоги в країні тимчасового перебування, в т.ч. і ті, що зазначені в полісі обов’язкового страхування подорожуючих за кордон;

– телефони приймаючого туроператора, а також туроператора в Україні;

 

У разі виникнення ситуації, яка становить загрозу безпеці туриста за кордоном, необхідно звернутися у консульство України в країні тимчасового перебування, а також до правоохоронних органів!

 

30.10.2017 11:13
Марианна Логунова

Ми відпочивали минулого року на свята в Словаччині, там є наймовірний курорт Попрад, окрім лижного відпочинку, ще й встигли відвідати аквапарк. Чудовим відпочинком завдячуємо турагенству http://poihalyznamy.lviv.ua


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4015 / 1.75MB / SQL:{query_count}