Як пережити спеку

Синоптики прогнозують, що після червневих дощів та прохолоди спека пануватиме довго і перериватимуть її хіба що зливи та грози. В цю пору непереливки здоровій людині, а з хронічними недугами і поготів. Аби зробити ці дні приємнішими та уникнути небезпеки, слід додержувати певних рекомендацій

Синоптики прогнозують, що після червневих дощів та прохолоди спека пануватиме довго і перериватимуть її хіба що зливи та грози. В цю пору непереливки здоровій людині, а з хронічними недугами і поготів. Аби зробити ці дні приємнішими та уникнути небезпеки, слід додержувати певних рекомендацій

У спеку не засмагають!

 Що світліша шкіра, то більшого захисту потребує. Люди зі світлими очима, волоссям, шкірою входять до групи ризику – можуть захворіти на рак шкіри. Для них правило звикання до сонця, поступової засмаги не діє! Перед виходом на вулицю таку шкіру потрібно захищати: одяг з довгими рукавами, капелюх із широкими крисами, сонцезахисний крем із захистом від ультрафіолету В (UVB) та ультрафіолету А (UVA). Він убереже шкіру від його несприятливого впливу і зменшить ризик злоякісних утворів. Про це розповіла “Пошті” лікар-дерматокосметолог Ірина Шаркань.

Не слід виходити на сонце, а тим паче засмагати з 11.00 до 16.00. Обгоріти можна і у хмарну вітряну погоду, адже сонце не допікає, і ми втрачаємо пильність. Така погода не блокує ультрафіолету, просто відбувається його розсіювання, нема тривожного “дзвіночка”, і людина не ховається від сонця.

Якщо ж сонячного опіку не вдалося уникнути, не варто змащувати уражену шкіру олією чи спиртом. Стане у пригоді крем після засмаги, що містить пантенол. Він заспокоїть шкіру, зніме подразнення. Якщо його немає напохваті, допоможе холодна вода. Підійде і квасне молоко. 

Волосся також потребує захисту від сонця. Щоб зберегти його здоровим і красивим, потрібно прикривати капелюхом чи іншим головним убором або застосовувати сонцезахисні спреї. Їх можна розпилювати і на одяг, якщо він легкий, а шкіра чутлива до сонця. 

У зоні ризику – водії
Спекотна погода погіршує самопочуття шоферів, особливо тих, чиї авта не обладнані системами кондицію­вання повітря. У задушливому середовищі значно знижується  їхня реакція, що може призвести до небезпечної ситуації на дорозі.
Отож водіям слід брати зі собою вдосталь прохолодної води і необхідні ліки, вбиратися у вільний світлий одяг, уникати жирної і солоної їжі.  Паркуватися варто в затінку, а перед початком руху обов’язково провітрювати салон автомобіля. У жодному разі не можна залишати дітей і тварин у закритому авто навіть на короткий час. Перед далекою поїздкою тривалість сну має бути не менш як сім годин. Не слід заживати жодних заспокійливих ліків та переїдати. У дорозі робити 15-хвилинні перерви на відпочинок кожні дві години, а не намагатися проїхати без зупинок 500-600 км, застерігає прес-служба Управління
ДАІ МВС України.
 
Гіпертоніків урятує контрастний душ  
У спеку слід бути обережними усім, хто потерпає від гіпертонії, ішемічної хвороби серця, людям, які пережили інсульт, інфаркт або мають порушення функцій щитоподібної залози.
Прямі сонячні промені загострюють симптоми гіпертонії, однак варто знати, що вітамін D, утворюючись в організмі під дією сонця, зміцнює судини. Лише вранці або перед вечором можна працювати на городі, та недовго, бо робота нахильці може призвести до інсульту, застерігає centrmed.com.
У жодному разі не пропускайте заживання призначених ліків, не пийте тих, яких вам не призначали. Контролювати стан варто з допомогою щоденного вимірювання тиску.
Допоможе пережити спеку і контрастний душ – він тренує судини. Починати можна з обливання рук та ніг, поступово збільшуючи площу обливання.  Гіпертонікам варто відмовитися  від соленої їжі, бо вона викликає спрагу, утворюється додаткове навантаження на судини і серце. А ось олія, кефір і помідори, навпаки, додадуть сил та здоров’я у спеку.
 
Не переїдайте солоного
З настанням літа виникає небезпека гострих кишкових інфекцій. Тож харчі варто обирати дуже ретельно. Найнебезпечнішими і “найкомфортнішими” для розмноження кишкової палички продуктами є молоко, яйця, м’ясо, кондитерські вироби з кремом, пише
likar.uz.ua.
Вживайте менше гострих та солених страв, не пийте кави після 16.00. Віддавайте перевагу продуктам, багатим на калій, – він виводить надлишок води з організму: банани, курага, огірки, гарбуз. Їжа має бути легкою (салати, соки, фрукти, овочі, ягоди, каші).
Фахівці радять забути про стихійні ринки або ж місця, де ці продукти реалізують не з холодильників. 
Щоб уникнути зневоднення, лікарі рекомендують випивати не менш ніж два літри води на день. Найкраще столової мінеральної, але не газованої. 
Жителі Азії переконані: га­рячий чай без цукру допомагає пережити спеку. У таку погоду кров стає густішою, тож її треба “розрідити”, а чай – ідеальний і найдоступніший для цього засіб, повідомляє skolyar-kor.at.ua. Натомість про холодне пиво лікарі радять забути до осені. Воно збільшує щільність крові, змушує серце битися частіше, підвищує артеріальний тиск.  
До переліку заборонених влітку напоїв потрапили гранатовий і темний виноградний соки, які також позначаються на щільності крові. Набагато корисніше пити охолоджені соки з кислуватим присмаком – світлий виноградний, апельсиновий, грейпфрутовий. 
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4114 / 1.59MB / SQL:{query_count}