США. Один із засновників соціальної мережі Facebook Едуардо Саверін відмовився від громадянства Сполучених Штатів й вирішив офіційно стати жителем Сінгапуру. Таке рішення було прийнято почасти з ділових міркувань – підприємець робить чималі інвестиції в азійські компанії. Крім того, він не хоче платити величезні американські податки. У 2011 році від американського громадянства відмовилися близько 1800 осіб, хоча в 2008-му таких було лише 235. Головною причиною, що спонукає людей піти на такий крок, є надто високі податки, які потрібно платити в США.
Компромат на Тегеран
Іран. Напередодні чергового раунду переговорів (який розпочнеться 23 травня) між МАГАТЕ та Іраном з питань ядерної програми до журналістів потрапила інформація, яка компрометує Тегеран. Певне поінформоване джерело передало Associated Press схему об’єкта, який нібито використовувався іранцями при випробуваннях ядерної зброї. Низка експертів заявили, що подана інформація видається дуже правдоподібною.
Відьом – під захист!
Буркіна-Фасо. Уряд цієї африканської країни разом з іноземними правозахисниками розробив програму захисту жінок, яких обвинувачують у чаклунстві. Відповідно до звичаю, широко поширеному в сільській місцевості, людей, запідозрених у зв’язках з потойбічними силами, нещадно б’ють, а потім виганяють з рідного села. Приводом для таких підозр часто стає ритуал, що називається “винос тіла”. Група людей несе селом мерця, що помер підозрілою смертю. Вважається, що він сам приводить до відьми, яка своїми злими чарами звела його в могилу. При цьому “знак”, що нібито вказує на оселю чаклунки, визначають ті самі люди (а це, як правило, родичі померлого), які несуть труну. Зрозуміло, що відьмою найчастіше оголошують ту, котра посварився з родиною покійника. Тепер жертв полювання на відьом захищатиме держава.