Консультують фахівці

“У мене підростає п’ятимісячний син. Три тижні тому в нашій поліклініці дитині мали би зробити чергове щеплення інфанрексом – від дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та гемофільної інфекції. Проте нам повідомили, що вакцини немає і невідомо, коли буде. Чи можна дізнатися, коли вакцина надійде у лікувальний заклад і нам нарешті зможуть зробити планове щеплення?”
Галина Бас, м. Львів
 
Вікторія Нижник, завідувач епідвідділу міської санепідемстанції:
– Проблема справді існує. Точно відповісти, коли вакцина надійде у лікувальні заклади Львова, не може ніхто. Проблема з нерегулярним постачанням вакцини інфанрекс постала давно – зо два роки тому. Так, із початку 2012-го на склад міської СЕС інфанрекс майже не надходив. 
Причиною того, що батьки не мають змоги планово зробити дитині щеплення, – є несвоєчасна державна закупівля. Єдине, що залишається батькам, – час від часу самим навідуватися у лікувальні установи і запитувати про наявність вакцини. Як один із виходів – власним коштом придбати вакцину в аптечній мережі або щепитися у пункті щеплення Західноукраїнського спеціального дитячого медичного центру (“чорнобильській” лікарні). З іншими вакцинами, які є обов’язковими у дитячому календарі щеплень, проблем немає – усі є в наявності.
 
 

Чому кровоточать ясна?

“Уже кілька днів у мене сильно кровоточать ясна. Спочатку це проявлялося лише під час чищення зубів, проте зараз будь-який дотик чи тверда їжа провокують кровоточивість. Ситуація дуже неприємна, болюча, ясна набряклі. Скажіть, будь ласка, яка може бути причина цього і що робити, щоб кровоточивість припинилася”.
Юліяна Грабар, м. Львів
 
Зоряна Кульчицька, лікар-стоматолог:
– Хворобливі ясна, а особливо кровоточиві – це основний симптом їх запалення. Зазвичай, ясна кровоточать при гінгівіті, що й означає запальний процес ясен. Якщо для усунення гінгівіту нічого не робити, захворювання може прогресувати і перейти в пародонтит – запалення тканин навколо зуба, включно з кістковою тканиною.
Основними причинами гінгівіту є недостатня або неправильна гігієна ротової порожнини. Люди або взагалі не чистять зуби, або роблять це неправильно. Відтак, між зубами з’являються червоні запалені сосочки, інколи вони можуть набути багряно-синюшного вигляду. Людина не встигне їх торкнутися, як починає текти кров. Окрім цього, турбує свербіж та постійне ниття. Щоб уникнути неприємних моментів, насамперед потрібно зробити професійну гігієну рота у стоматолога. У подальшому придбати щітку середньої жорсткості та чистити зуби протизапальною пастою на травах не менш як двічі на день. З народних методів при кровоточивості допоможе полоскання перекисом водню, що покращить кровообіг ясен. Для цього 1 ст. л.
 ложку перекису водню потримати в роті кілька хвилин. І так кілька разів упродовж дня. Так само допоміжним є полоскання хлоргексидином, а також травами – ромашкою та шавлією, які заспокоять ясна, але не корою дуба.
Варто пам’ятати, що кровоточивість ясен може спостерігатися також і при різних захворюваннях крові, нестачі вітаміну C і цукровому діабеті. Але, яка б не була причина кровоточивості, гігієна порожнини рота і регулярна професійна чистка завжди повинні бути.
 
 

На що алергія у травні?

“Я ніколи не була алергіком, але з початку травня, особливо на вулиці, мене стали турбувати нежить та свербіж. Спочатку вважала, що це прояви застуди, проте реакція не зникала, а лише посилювалася – навіть з’явилася припухлість обличчя. Скажіть, будь ласка, чи справді у мене алергія? Якщо так, то яких рослин у травні мені слід боятися найбільше і чи є методи профілактики алергії?”
Юлія Римарчук, м. Дрогобич
 
Марія Мазур, головний позаштатний алерголог Львова:
– Серед усіх видів алергії найбільше клопоту завдає алергія на пилок рослин, або так званий поліноз. У травні алергія найчастіше виникає на акацію, бузину, бузок, бук, в’яз, глід, горіх, горошок духмяний, грястицю збірну, деревій, жито, жовтець польовий, жоржину, кінський каштан, клен, конюшину, кострицю, кульбабу, лисохвіст, нечуйвітер, осоту пухирчасту, пахучий колосок, пирій, платан, ситник, смереку, сосну, стоколос, тимофіївку, тонконіг лучний, тюльпан, черешню, шавлію, яблуню і ясен. Визначити, на що саме алергія, може лише лікар, провівши певні тести.
Якщо людина вже знає, на що у неї алергія – бажано за два тижні до того, як “проблемна” рослина почне цвісти, приймати протиалергічні препарати. 
Загалом, хворим у весняно-літній період не бажано виїжджати в ліс на природу та виходити на прогулянки у парки. Найкраще – виїхати на море, наприклад, на південний берег Криму, де ці рослини не цвітуть. Окрім цього, виходячи на вулицю, алергіки мають одягати чорні окуляри, закапувати ніс та очі протиалергічними краплями, а у вітряну та сонячну погоду старатися якомога менше бути на свіжому повітрі. Не завадить кватирки або всі вікна закрити марлею, змоченою у воді. Так пилок не зможе потрапити у квартиру, і людина почуватиметься набагато краще.
 
 

Чим корисні соляні кімнати?

“Останнім часом багато чула про соляні кімнати, так звані галокамери. Відомо, що вони дуже корисні для людей, які мають проблеми з диханням та в кого гайморит. Скажіть, будь ласка, чи можна пересічній людині також скористатися таким видом послуг, скільки сеансів потрібно пройти і чи всім підходить лікування в соляній кімнаті?”
Катерина Різник, м. Львів
 
Юрій Якубенко, головний терапевт Військового медичного центру Західного регіону:
– Соляні кімнати дуже корисні людям із захворюваннями органів дихання, бронхіальною астмою, хронічними обструктивними захворюваннями легень, запальними недугами верхніх дихальних шляхів, алергологічними захворюваннями, лор-патологіями (гайморити, отити). Цей метод також застосовують для лікування захворювань шкіри, нейродермітів, псоріазу. Але навіть пацієнти, які є фактично здорові, які працюють в умовах підвищеної шкідливості, багато курять, можуть стати пацієнтами соляної печери, і проведення сеансів спелеотерапії позитивно впливатиме на їхнє здоров’я.
Єдине, що треба пам’ятати, – перед початком лікування у галокамері людина повинна пройти обстеження, наприклад, у терапевта чи пульмонолога. Лікування в соляній кімнаті майже не має протипоказань, хіба що людям з гіпертонічними хворобами, онкозахворюваннями, з ішемічною хворобою серця, високими ступенями легеневої і серцевої недостатності.
Тривалість і кількість сеансів визначить пульмонолог. Курс лікування – 10 сеансів. Починати слід від 10 хвилин, далі – до години.
 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4399 / 1.61MB / SQL:{query_count}