Полковники не знайшли спільної мови

Чергові переговори Північної та Південної Кореї вкотре завершилися взаємними звинуваченнями

Чергові переговори Північної та Південної Кореї вкотре завершилися взаємними звинуваченнями

Зустріч представників цих держав у демілітаризованій зоні на межі двох країн стала першим офіційним контактом сторін після вступу на посаду президента Південної Кореї Лі Мен Бака в лютому цього ро­ку, після чого він пообіцяв вес­ти жорсткішу політику щодо пів­нічного сусіда.

Тоді Пхеньян згорнув міжурядові контакти із Сеулом. Попри це, ініціатором нещодавньої зустрічі виступила КНДР, що запропонувала Південній Кореї провести двосторонні переговори з питань оборони ще 30 вересня, проте на прохання Півдня, котрий готується незабаром відсвяткувати 60-річчя своїх збройних сил, їх перенесли на четвер.

Південнокорейську делегацію з трьох осіб очолив полковник Лі Сан Чхоль, який відповідає в оборонному ві­домстві за військову політику, північнокорейську - полковник Пак Рім Су. На порядку денному нинішніх переговорів, окрім питань, пов'язаних з реалізацією раніше досягнутих сторонами домовленостей у військовій сфері, стояло також питання ядерного роззброєння КНДР.

Нагадаємо, що ситуація на Корейському півострові загострилася у зв'язку з підозрами, що Пхеньян відновив ядерні дослідження. За словами одного із учасників, зустріч, хоча й тривала понад дві години, завершилась взаємними звинуваченнями та без вагомих результатів. Представники Пів­нічної Кореї висунули вимогу, щоби ЗМІ були присутні на всіх переговорах, однак Південна Корея виступила проти цього і звинуватила свого сусіда у спробі перетворити зустріч на пропаганду комуністичного режиму. Північнокорейська делегація, зі свого боку, заявила, що делегація Південної Кореї "була неготова до вирішення проблем".

Однак, як зазначає Reuters, переговори такого рівня свід­чать про бажання послабити напругу двосторонніх відносин, що посилилася після того, як Північна Корея у вересні припинила згортання ядерної програми і розпочала відновлення реактора в Йонбені.

Нагадаємо, що кілька мі­сяців тому президент Південної Кореї  запропонував відновити прямі переговори з Пів­ніч­чю, що свідчило про радикальну зміну політики Сеула щодо Пхеньяна. Президент Лі заявив у парламенті, що має намір виконати угоди, досягнуті на попередніх зустрічах на найвищому рівні, зокрема, скерувати на Північ продовольчу допомогу. Це означає, що президент, який із самого початку зайняв жорстку позицію щодо свого комуністичного сусіда, готовий її пом'якшити.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7588 / 1.55MB / SQL:{query_count}