Санкції проти двох Суданів
ООН. Рада Безпеки пригрозила Судану та Південному Судану економічними та дипломатичними санкціями у випадку, якщо вони протягом найближчих двох тижнів не припинять бойові дії.
Південний Судан, населений переважно християнами, набув незалежності минулого року. Проте двом країнам не вдається домовитися про те, де точно пролягає кордон і кому належать нафтоносні поля в районі Хегліг. Минулого місяця війська Південного Судану захопили спірну територію, після чого між двома державами розпочалися запеклі бойові дії із застосуванням бронетехніки та авіації.
“Бензинова поліція”
Німеччина. Уряд країни вирішив створити “бензинову поліцію” – відомство, що контролюватиме ціни на пальне. Власники заправок повинні будуть звітувати про кожне підвищення й зниження ціни на бензин і пояснювати причину цих змін. Крім того, вони зобов’язані повідомляти про те, у кого й за якими цінами вони закупили пальне. На підставі цієї інформації влада сподівається з’ясувати, хто маніпулює цінами на бензин, пояснив міністр економіки Філіпп Реслер. Причиною такого рішення став рекордний ріст цін на пальне. До того ж німецький антимонопольний комітет розпочав розслідування щодо п’яти найбільших власників АЗС у країні – BP/Aral, Esso, Jet, Shell і Total – за підозрою у ціновій змові.
Новітня націоналізація
Болівія – Іспанія. Президент Болівії Ево Моралес гарантував виплату компенсації іспанській компанії “Red Electrica Corporacion”, чию місцеву “дочку” – “Transportadora de Electricidad SA” (TDE) – болівійський уряд націоналізував 1 травня. Щоправда, можливий розмір компенсації поки що не відомий. Зазначимо, що TDE володіє й керує майже трьома чвертями електророзподільних мереж Болівії. Зазначимо, що наприкінці квітня в Аргентині були націоналізовані ще дві фірми, які також належать іспанській компанії “Red Electrica Corporacion”.