Антарктида зникає

Крижаний панцир Антарктиди в останні роки скорочується прискореними темпами в результаті швидкого танення його низових шарів, що межують з морською водою.

Такий висновок міститься в останньому дослідженні американського Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA), передає BBC. 
Зроблені із супутників заміри (загалом їх понад 4,5 мільйона) свідчать, що товщина криги на поверхні води навколо Антарктиди щороку зменшується приблизно на сім метрів. При цьому основна втрата крижаного покрову зафіксована в нижній частині льодовиків, що викликано підвищенням температури вод Південного океану. “Підвищення температури води і збільшення її кислотності становить для криги Антарктиди куди більшу небезпеку, ніж нагрівання атмосфери і зростання температури повітря”, – цитує BBC американських науковців. Прискорене танення льодовиків, які лежать на воді, викликає одночасно і процес сходження криги із суші Антарктиди. Наслідком цього є помітне підвищення рівня Світового океану, зазначають фахівці NASA. 
При цьому процес підйому води посилюється від року до року, створюючи реальну загрозу затоплення як берегової лінії у багатьох частинах світу, так і повне зникнення низки острівних держав, особливо в Атлантичному та Індійському океанах. Фахівці NASA також наголошують, що танення криги більш швидкими темпами, ніж передбачалося раніше, зафіксоване не тільки поблизу Антарктиди, але й в Північній півкулі – в Арктиці. Про це, зокрема, свідчать нові дані, отримані Норвезьким полярним інститутом. Досі вважалося, що крижаний покрив Арктики зникне не менш ніж через 50-100 років. Нинішній прогноз куди гірший: крига може розтанути через десять років. Однак російські науковці переконані, що до кінця століття не варто розраховувати на глобальне потепління. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5181 / 1.54MB / SQL:{query_count}