Заробітчан хочуть повернути

Кількості заробітчан зі Львівщини влада не знає, але вважає, що зацікавити приїздом додому їх можна підвищенням зарплат та престижу праці

Кількості заробітчан зі Львівщини влада не знає, але вважає, що зацікавити приїздом додому їх можна підвищенням зарплат та престижу праці

bazar.jpg 

Львівські обласна адміністрація та обласна рада спільно розпочинають писати проект концепції повернення заробітчан із Львівщини додому. Про це вчора під час зустрічі з мас-медіа по­відомив Микола Кміть, губернатор Львівщини. Втім, скіль­ки наших жінок та чоловіків "розбудовують" Італію, Португалію, Іспанію та Росію, обласні посадовці не знають. Мовляв, ніхто й ніколи такою статистикою в області не займався. Не знають точної цифри й в Україні - за різними даними, 5-7 млн громадян. Нині ж ці люди  є найбільшими і стабільними інвесторами економіки України. Щороку вони перераховують 23,5 млрд грн, інформує сайт Тимошенко.

Ініціатором згаданого проекту, за словами голови ЛОДА, є законодавчий орган регіону, зокрема заступник голови облради Левко Захарчишин. "Я двома руками за такий проект", - наголосив керманич регіону. Щоправда, М. Кміть визнає: зацікавити заробітчан повертатися додому буде вкрай важко, але владі обов'язково потрібно робити кроки задля цього.

За даними сайта обласного управління статистики, на Львів­щині цьогоріч у липні середня зарплата становила 1 669  грн. Зокрема, найбільші зарплати у працівників фінансової сфери  - 3 149 грн, добувної - 2 610 грн, державного управління - 2 550 грн, транспорту та зв'язку - 2 253 грн. Найменші - у працівників готелів і ресторанів (948 грн), а також охорони здоров'я та надання соцдопомоги - 1 040 грн.

Скажімо, в Італії українські заробітчани отримують у 25 (!) разів більше, ніж в Україні. Згідно зі статистичними даними, сьогодні у місті Лева середня оплата однієї години праці становить 1,1 євро. У цьому нас випереджає столиця - там цей показник дорівнює 1,9 євро. "Звісно, люди повертатимуться працювати на батьківщину, якщо тут зростатимуть зарплати. А зараз ріст зарплат ще не той, який би вони хотіли", - акцентує він. Микола Кміть припускає: якби цей показник зріс у Львові хоча б до 4 євро, заробітчани поверталися б. "Коли відпочиваю за кордоном, то бачу багато українців. Зокрема, в тамтешніх ресторанах та інших закладах харчування, сфері обслуговування. У нас дуже працьовиті люди! Во­ни супер! Знають багато іноземних мов, мають вищу освіту. Їх треба повертати додому", - наголошує він.

Окрім підвищення зарплат, на його думку, на рівні райдерж­адміністрацій потрібно створювати умови розвитку малого та середнього бізнесу в регіоні. "Колишні заробітчани можуть вкладати 100 чи 200 тис. дол. у ту чи іншу справу вдома. Влада ж має створювати для цього всі умови", - каже М. Кміть. Посадовці також сподіваються й на повернення дітей заробітчан додому.

Левко Захарчишин, заступник голови Львівської облради, повідомив "Пошту", що, крім ОДА та облради, до згаданого проекту долучилося також представництво МЗС на теренах Західної України (його офіс розташований у примі­щенні ЛОДА на першому поверсі - "Пошта"). До реалізації задуму посадовців підштовхнули також представники об'­єднань українців за кордоном, зокрема у Португалії. "Знаю, що є певна кількість людей, які готові повертатися додому з-за кордону. Їх цікавлять умови праці та бізнесове середовище. Себто для них важливою є поінформованість задля прийняття рішень", - каже  Захарчишин. З боку облради розробкою проекту займається відділ зовнішніх зв'язків та промоції регіону.

Міністр праці та соцполітики України Людмила Денисова свого часу зазначала "Пошті", що задля повернення заробітчан додому та призупинення процесу міграції потрібно також "підняти престиж праці в Україні та підвищити інтерес до праці всередині держави". Перший заступник мера Львова Олег Синютка акцентує, що місту в контексті Євро-2012 над усе по­трібні будівельники, які в пошуках кращої оплати плати масово подалися до Європи та Росії. "Нині в місті бракує кваліфікованих працівників, які б забезпечували розвиток виробництва. Катастрофічна ситуація з кадрами у машинобудуванні, також бракує працівників у легкій та харчовій промисловості", - каже О. Синютка.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4912 / 1.57MB / SQL:{query_count}