Бої за контроль над нафтовим районом Хегліг на прикордонні Судану та Південного Судану поновилися.
За інформацією південних, війська сусідньої країни просунулися на дев’ять кілометрів углиб їхньої території, використовуючи танки та артилерію.
За попередніми даними, загинуло понад 400 осіб з обидвох боків. Скільки з них мирнх мешканців, а скільки військових – точно невідомо. Тисячі мешканців прикордоння були змушені втікати від війни, залишивши напризволяще свої будинки. Червоний Хрест був змушений терміново організувати доставку в район бойових дій харчів та медикаментів. Відомо також, що в столиці Судану місті Хартум почалися погроми християнських церков, прихожанами яких є, в основному, уродженці Південного Судану. Нагадаємо, що Південний Судан став незалежною державою лише взимку минулого року. До того в країні майже 20 років тривала громадянська війна, жертвами якої стали близько двох мільйонів осіб. Такою була ціна спроб населеної арабами Півночі ісламізувати південні негритянські племена, частина яких сповідує християнство, частина – місцеві традиційні культи.
Але мир проіснував недовго. Яблуком розбрату став нафтоносний регіон Хегліг. У 2009 році Міжнародний суд у Гаазі постановив, що він належить північній стороні Судану. Однак, нещодавно уряд Південного Судану оголосив, що цей район нібито є плацдармом для різного роду провокацій і захопив Хегліг. Це викликало бурхливу реакцію Хартума. Президент Судану (після розділу країни північна частина зберегла свою первісну назву) Омар аль-Башир пообіцяв “відрубати руки” загарбникам і “розчавити як комах” лідерів південних. Як бачимо, він не став відкладати свої обіцянки на майбутнє. Рада безпеки ООН стривожена ситуацією в регіоні й закликає обидвох учасників конфлікту припинити кровопролиття. Наразі ці заклики мало чим допомагають.