Саркозі програв

У першому турі президентських виборів у Франції чинного главу держави  обігнав кандидат від Соціалістичної партії Франсуа Олланд  

У першому турі президентських виборів у Франції чинного главу держави  обігнав кандидат від Соціалістичної партії Франсуа Олланд  

За даними станом на вчора, Олланд набрав 28,5 відсотків голосів виборців, результат Саркозі – 27,1 відсотків. На третьому місці несподівано опинилася лідер радикального “Національного фронту” Марин Ле Пен, яка набрала 18,1 відсотків.

Другий тур пройде 6 травня. За даними більшості опитувань громадської думки, тоді кандидат від соціалістів остаточно переможе Саркозі. Прогнозують розрив у майже 10 відсотків. Але це наразі лише прогнози.

Франсуа Олланд – фаворит без досвіду

58 років. Протягом 11 років очолював Соціалістичну партію Франції; проте на минулих президентських виборах соціалістів представляла Сеголен Руайяль, колишня дружина Франсуа Олланда (тоді вона програла Саркозі). У минулому ніколи не посідав урядових постів.  У своїй передвиборчій програмі висуває традиційні для лівих сил соціальні заходи, пропонує збільшити оподаткування найзаможніших французів для фінансування програм на користь найменш забезпечених верств населення. Критикуючи Олланда, права опозиція називає його “недосвідченим і нерішучим” політиком. Тим не менш, саме він став фаворитом президентської гонки. 

Ніколя Саркозі – темпераментний консерватор

56 років. Для нього це другі президентські вибори. Під час своєї першої президентської кампанії в 2007 році він обіцяв мало не революцію після 12 років правління його однопартійця Жака Ширака. У ході нинішньої передвиборної кампанії знову повернувся до традиційних правоконсервативних цінностей, які обіцяє захищати в разі свого переобрання. Опозиція називає “катастрофічними” підсумки п’яти років правління Ніколя Саркозі, вказуючи на зростання безробіття в країні і падіння купівельної спроможності французьких громадян. Разом з тим Саркозі зміг ствердитися на міжнародній сцені: наприклад, під час вій­ни Росії та Грузії в серпні 2008-го або під час кризи в Лівії в минулому році. Енергійний темперамент Саркозі також викликає подвійні реакції: деякі вважають його мінливим і нестійким.  

Скандал: прокуратура проти журналістів

Тим часом у Франції розгорається гучна навколовиборча буча. Паризька прокуратура розпочала офіційне розслідування у зв’язку з передчасною публікацією попередніх підсумків президентських виборів. Як повідомляє Le Figaro, увагу правоохоронців привернули французьке агентство Agence France-Presse, два бельгійських і одне швейцарське видання, сайт з Нової Зеландії, а також бельгійський журналіст.

Прокуратура запідозрила журналістів у порушенні закону від 1977 року, згідно з яким публікація прогнозів виборів заборонена до 20.00 за паризьким часом, коли голосування оголошується завершеним. Метою подіб­ного обмеження є спроба запобігти впливу попередніх підсумків на хід голосування.

За даними Agence France-Presse, зазвичай попередні підсумки стають відомі о сьомій вечора. Їх готують спостерігачі, які отримують доступ на виборчі дільниці в дрібних провінційних містах, де голосування, як правило, закінчується о 18:00. Свої прогнози спостерігачі складають на основі підрахунків голосів, поданих на цих ділянках. За даними агентства, відправка на новинні стрічки повідомлень з попередніми підсумками виборів до закінчення голосування є звичайною практикою. Водночас де-юре це вважається правопорушенням, на що й звернула увагу прокуратура.

У разі, якщо засоби масової інформації, запідозрені в порушенні закону від 1977 року, будуть визнані винними, їм загрожує штраф у розмірі 75 000 євро. Тим часом, як наголошує Le Figaro, дані про попередні результати виборів протягом дня з’являлися і в соціальних мережах, користувачі яких замінювали імена кандидатів на псевдоніми. Чи будуть порушуватися справи стосовно таких користувачів, не уточнюється.

Цікаво, що незадовго до виборів ембарго на публікацію прогнозів розкритикував Ніколя Саркозі, нагадує Agence France-Presse. На думку поки що чинного президента, відповідний закон застарів, оскільки не відповідає сучасним реаліям. Чи допоможе це йому подолати в другому турі Франсуа Олланда – дізнаємося 6 травня. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4113 / 1.57MB / SQL:{query_count}