Пхеньян більше не вважає себе зв’язаним угодою зі США про мораторій на ядерні та ракетні випробування, а також призупинення програми збагачення урану в ядерному центрі у Йонбені.
Таку заяву північнокорейське міністерство закордонних справ поширило у вівторок. Нагадаємо, що угода була укладена за підсумками американсько-північнокорейських консультацій лише в лютому нинішнього року.
Представник МЗС Північної Кореї назвав також “несправедливими” дії Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй, яка “намагається позбавити республіку права на запуски мирних супутників”. Північнокорейський дипломат також категорично зазначив, що Пхеньян “має намір і далі використовувати своє право на вивчення космічного простору”. Минулого тижня МЗС Північної Кореї “повністю відкинуло” вимоги Ради Безпеки ООН відмовитися від подальших запусків будь-яких ракет.
Нагадаємо, запуск ракети-носія “Инха-3” з космодрому на північному заході КНДР був здійснений 13 квітня і завершився ганебною невдачею. Ракета, яка офіційно мала вивести на навколоземну орбіту супутник зв’язку, а, за даними США, насправді була модифікацією бойової балістичної ракети, пробула в повітрі лише кілька хвилин і пролетіла жалюгідних 120 кілометрів. Після цього “Инха-3” розвалилася на шматки і впала в море.
Про намір північних корейців запустити ракету до 100-річчя від дня народження засновника КНДР Кім Ір Сена було відомо завчасно, і це викликало неабияку тривогу на Далекому Сході. Зокрема, в стан посиленої бойової готовності були приведені збройні сили Південної Кореї та Японії. США також скерували до регіону потужну ескадру, перед якою було поставлене завдання не лише уважно відстежувати політ “Инха-3”, але за необхідності навіть збити ракету.