“Тепла” допомога

Витрати на теплопостачання компенсуватимуть. Але не всім

Опалювальний сезон не за горами, а отже, можна сподіватись, що більше не доведеться мерзнути вдома, на роботі, а дітям - у садочках та школах. Водночас задумуємось над тим, що з поданням тепла у  квартири доведеться виділяти значно більші суми на оплату комунальних послуг, а зважаючи на підвищення тарифів, ці витрати будуть доволі високими. Найбільше зростання вартості комунальних послуг вплине на найвразливіші соціальні верстви населення, зокрема на малозабезпечені сім'ї.

Через зростання вартості теплової енергії для централізованого теплопостачання та гарячого водопостачання депутати Львівської міської ради ухвалили рішення про надання одноразової допомоги малозабезпеченим городянам.  Право на фінансову допомогу матимуть діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років і 23-х, якщо вони навчаються на денних відділеннях ВНЗ та у профе­сійно-навчальних закладах; сім'ї, в яких двоє і більше ін­валідів; сім'ї, де є інвалід І групи; реабілітовані громадяни; діти-інваліди; одинокі матері, батьки, які не перебувають у шлюбі й мають на вихованні  дітей віком до 18 років і до 23-х, які навчаються у ВНЗ чи професійно-технічних закладах; інваліди, які не мають права на пенсію; а також батьки, на утриманні яких є четверо і більше дітей. Яку суму зможуть отримати  ці категорії львів'ян, наразі не відомо. Депутати ухвалили тільки рішення про надання фінансової допомоги, а ось якою буде сума допомоги, вони мають вирішити впродовж двох тижнів.

 "Щодо конкретної суми допомоги, то мусить бути ще одна ухвала, в якій буде визначено і розмір допомоги, і те, чи цю допомогу виплачуватимуть цього року, чи цього і наступного року. Ми сподіваємося, що під час наступної сесії депутати приймуть рішення про перегляд бюджету і визначать розмір допомоги. Наша пропозиція стосовно розміру допомоги є такою, щоб виходити з тієї суми, на яку підвищили тарифи на тепло. Тобто загальну суму, на яку підняли тарифи на опалення на рік, поділити на 12 місяців. Приблизно це становить 312-316 грн на сім'ю. Але це лише пропозиція", - повідомила начальник управління соціального захисту Львівської міської ради Наталія Федорович.

Чиновниця також зазначила, що управління соціального захисту вже підготувало списки сімей, які отримають допомогу. Загалом їх 11 693. Для того, щоб отримати одноразову допомогу, потрібно подати заяву та перелік документів у районні відділи соціального захисту. Кошти виплачуватимуть через банківські установи або поштові відділення впродовж місяця після подання громадянами документів.

Грошова допомога, звісно, дуже потрібна, проте, на жаль, багатьом малозабезпеченим городянам вона не надто допоможе вирішити фінансові проблеми. На думку львів'янина Петра Галущака, батька шістьох дітей, така допомога не покриває навіть половини витрат на комунальні послуги, сума яких у його родині перевищує тисячу гривень за місяць. Для інших багатодітних родин  допомога у 300 гривень також доволі мізерна.

Довідка:

По консультацію спеціалістів щодо отримання одноразової допомоги львів'яни можуть звертатися у районні відділи соціального захисту: Сихівський відділ - 221-80-55, Франківський - 237-33-36, Лича­ківський - 275-04-91, Галицький - 272-76-02, Залізничний - 295-82-08, Шевченківський - 52-19-86.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5268 / 1.55MB / SQL:{query_count}