Собаки не винні

"Пошта" дізнавалася, яке покарання чекає городянина, якщо він випустить собаку гуляти на вулицю без нагляду

"Пошта" дізнавалася, яке покарання чекає городянина, якщо він випустить собаку гуляти на вулицю без нагляду

pes.jpg 

Собака - друг людини. Цей вислів з відомого фільму "Діамантова рука" знають, мабуть, усі. Проте чотирилапі наші друзі  можуть ставати і нашими ворогами.

Ранок. Усі поспішають на роботу. Біля будинку бігає зграя собак. Кілька без нашийників і один - з нашийником. Не встигаю дійти до них, як собака з нашийником підбігає до мене й хапає за штанину. На щастя, неподалік проходила сусідка господаря собаки,  яка відігнала тварину. Самого ж господаря не було. Вкусити  чи розірвати штани  пес не встиг, проте перелякав добряче. Можу тільки уявити, що було б, якби на моєму місці опинилася маленька дитина чи не трапилася сусідка господаря собаки.

Вкусить собака - відповідатиме господар

У такій ситуації, мабуть, доводилось бути багатьом. Як свідчить статистика, щороку у Львові собаки кусають кілька сотень громадян. За минулий рік від  їх зубів потерпіло 1112 осіб, хоча насправді жертв значно більше. Тільки от не всі заявляють у відповідні служби про такі нещасні випадки. Найчастіше собаки кусають людей у липні-серпні. За один літній день ветеринарні служби, буває, реєструють до 170 випадків. І, як не дивно, найчас­тіше саме домашні тварини кусають перехожих.

Ці цифри могли б бути значно меншими, якби городяни дотримувалися правил утримання тварин. Як розповів начальник ветеринарного відділу Львівської міської ради Ігор Угрин, відповідальним за тварину і за її дії є господар. Також у правилах зазначено, що господар не має права випускати собаку гуляти на вулицю без нагляду, якщо це не приватна обгороджена територія.

Якщо ж собаку випустили на вулицю самого, господар нестиме за це адміністративну відповідальність, тобто заплатить штраф у розмірі від 17 до 51 грн. А коли, не дай Боже, пес когось покусає й завдасть значних тілесних травм, горе-власника можуть засудити до позбавлення волі на термін до трьох років.

Не надто втішні перспективи чекатимуть на саму тварину, яку безвідповідальний господар випустить на вулицю без нагляду. За словами пана  Угрина, її можуть виловити відповідні служби, навіть якщо вона буде з нашийником.

Захистіть свої права

Суб'єктивний погляд

Анатолій Забарило,
депутат Львівської міської ради, автор Правил утримання
та поводження з тваринами у Львові

У Львові є Правила утримання та поводження з тваринами, проте не всі громадяни їх дотримуються. Так, ситуація поліпшується, але не так динамічно, як би нам цього хотілося. Треба проводити просвітницьку роботу серед населення. У Європі знають, що за твариною, яка наслідила на вулиці, треба прибрати, а в нас люди ще до цього не звикли. Плануємо провести акцію - закупити одноразові мішечки з лопаточками для прибирання екскрементів і роздати їх людям, а також розповсюджувати інформаційні буклети.

Ви стали жертвою собаки. Що робити? Насамперед, звісно потрібно подбати про власне здоров'я - обробити рани. Якщо поряд немає медичного закладу,  промийте рани протічною водою з господарським милом, краї обробіть зеленкою чи йодом та перев'яжіть. Обов'язково зверніться до травмпункту, оскільки можна заразитися сказом від собаки. Працівники травмпункту зобов'язані повідомити про ваш випадок у ветеринарну службу, яка повинна знайти собаку, що вас покусав, і перевірити, чи він здоровий і чи немає загрози вашому здоров'ю та життю. 

Про інцидент також варто повідомити дільничного інспектора. Якщо були свідки нещасного випадку, нехай вони підтвердять ваші слова. Так вам буде легше, у разі потреби, відстоювати свої права у суді.

За словами пана Ігоря, приблизно половина людей, яких покусали собаки, звертається в суд і отримує матеріальне відшкодування.

Не дивіться собаці в очі

Собак у нашому місті не бракує. Тільки зареєстрованих є сім тисяч. А ще безпритульні. Як поводитися, якщо раптом на вулиці вас перестрів собака. Як радить Ігор Угрин, треба зупинитися, не робити різких рухів й, що дуже важливо, не дивитися собаці в очі, бо він це сприймає як виклик. Можна спробувати лагідно заговорити до тварини. Якщо пес вилятиме хвостом, отже, він спокійний, й ви можете сміливо йти далі. Коли жодна з цих порад не допомагає й ви розумієте, що собака налаштований агресивно, візьміть обережно якийсь предмет і киньте його вбік , щоб тварина побігла туди, а самі спробуйте втекти.

Купуйте собак
у надійних людей

Якщо ви плануєте завести собаку, то, як радить пан Ігор, найкраще його купувати у кінологічних клубах. Там собаки племінні, а отже, менш агресивні. Окрім того, вам порадять, як доглядати тварину. Завівши в домі чотирилапого друга, ви повинні повідомити про це в ЛКП, де його зареєструють і присвоять номер. Також потрібно звернутися у ветеринарну службу, щоб тварині зробили щеплення і надали ветеринарний паспорт (щеплення роблять у 2-3 місяці).  Якщо собаку правильно виховувати й належно за ним доглядати, він буде надійним охоронцем вашого дому і вірним другом вашим дітям.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4963 / 1.59MB / SQL:{query_count}