Новим президентом Федеративної Республіки Німеччина обраний 72-річний Йоахім Гаук.
На підтримку правозахисника з колишньої НДР, який з 1991-го до 2000 року очолював відомство з архівів міністерства держбезпеки Східної Німеччини “штазі”, у неділю проголосував 991 делегат федерального зібрання, повідомила “Німецька хвиля”.
Настільки переконлива перемога Гаука вже в першому турі не стала сюрпризом, оскільки один з лідерів мирної революції у НДР був єдиним кандидатом від правлячої коаліції у складі блоку ХДС/ХСС та Вільної демократичної партії Німеччини, а також від опозиції в особі Соціал-демократичної партії Німеччини і партії “Союз 90/”зелені”.
Колишній священик з Ростока Йоахім Гаук був номінований на пост президента Об’єднаної Німеччини вже 19 лютого – через два дні після відставки через корупційний скандал поперднього президента Крістіана Вульфа. Зазначимо, що серед німців Йоахім Гаук користується величезною пошаною.
Президента країни в Німеччині обирають федеральні збори, що складаються із 1240 делегатів. До складу цього органу входять 620 депутатів бундестагу і стільки ж делегатів, яких скеровують ландтаги (регіональні парламенти). Причому це не лише депутати земельних парламентів, але й політики комунального рівня, а також відомі громадські діячі.
Функції, які виконує у Федеративній Республіці Німеччина глава держави, носять багато в чому репрезентативний характер. Реальне управління країною перебуває у руках уряду на чолі з федеральним канцлером. Водночас глава держави в Німеччині – загальновизнаний авторитет. Не маючи широких владних повноважень, він є надпартійним лідером країни. Багато журналістів називають президента “моральної інстанцією” Німеччини.