Залізнична трагедія

Шестеро українців постраждали у найбільшій за останні 20 років аварії потягів у Польщі 

Шестеро українців постраждали у найбільшій за останні 20 років аварії потягів у Польщі 

Увечері в суботу, 3 березня, біля населеного пункту Щекоціни в Сілезькому воєводстві (приблизно за 200 кілометрів на південь від польської столиці) “лоб у лоб” врізалися два швидкісні потяги, які чомусь опинилися на одній колії. Один поїзд рухався із Перемишля у Варшаву, другий – з Варшави до Кракова. Удар був такої сили, що чотири вагони розлетілися на друзки, ще шість дуже серйозно пошкоджені, повідомили в державній залізничній компанії PKP.

16 людей загинули, 65 поранені, 15 з них перебувають у тяжкому стані, повідомило інтернет-видання Gazeta.pl. За даними міністра внутрішніх справ Польщі Яцека Ціхоцького, загалом у потягах перебувало майже 370 пасажирів. На жаль, серед потерпілих є й українці. “Після аварії четверо наших співвітчизників опинилися у клініці міста Ченстохова. Ще двох відвезли до інших лікарень. Польські медики запевняють, що загрози їхньому життю немає”, – розповів речник українського Міністерства закордонних справ Олександр Дикусаров. Українці отримали переломи ребер, струс мозку і сильний шок. 

ДО ТЕМИ

У вівторок у Європі сталися ще два залізничні інциденти. 480 пасажирів застрягли у швидкісному потязі Амстердам – Париж, що був змушений зупинитися через пожежу у двигуні. У результаті задимлення в кабіні локомотива продуктами горіння отруївся машиніст, якого довелося госпіталізувати. На щастя, інших потерпілих немає. Через аварію порушився графік залізничного сполучення у всій Північно-західній Європі. 

А у Франції причиною зриву графіка руху швидкісних потягів “Eurostar”, що з’єднують Лондон з Парижем, стало пошкодження електрокабеля, спричинене сильним снігопадом. За даними Agence France-Presse, на півночі Франції через негоду без електрики залишилося близько 140 тисяч людей. 

Один з постраждалих – львів’янин Йосип Тлумак – розповів “Комсомольской правде в Украине” подробиці аварії: “До кінцевої станції залишалося півтори години. За кілька хвилин до аварії машиніст почав сигналити, але швидкість не зменшував. А потім ми потрапили у справжнє пекло. Потяг різко хитнуло, почувся скрегіт гальм, з полиць посипалися валізи, а пасажири покотилися по підлозі. Ще за секунду пролунав вибух. Це було схоже на вибух бомби, посипалося скло, а стінки вагона почали складатися “в гармошку”. Коли все закінчилося, наш вагон лежав на боці. Всюди кров, чути стогони. Мені вдалося виповзти через розбите вікно”. Йосип упевнений, що його врятувало те, що він купував квиток одним з останніх, і його місце було у хвості потяга.

Слідство щойно розпочалося, але прокурор Томаш Озімек уже заявив, що основною версією трагедії вважається помилка диспетчера, який з наразі не зрозумілих причин скерував один з потягів на неправильну колію. Диспетчеру, прізвище якого не розголошується, буде пред’явлене обвинувачення “у ненавмисних діях, що стали причиною транспортної катастрофи”, що передбачає позбавлення волі на строк до восьми років, повідомив прокурор. 

За даними польських мас-медіа, диспетчер, про якого говорив прокурор, після катастрофи був у стані шоку доставлений до однієї з місцевих клінік, де з ним працюють психологи. Його стан здоров’я поки що не дозволяє пред’явити йому офіційне обвинувачення. 

Нагадаємо, що лютий виявився багатим на залізничні катастрофи. 9 лютого у чилійській столиці Сантьяго потяг наземного метро зійшов з рейок і на великій швидкості врізався у житловий будинок. Тоді, на щастя, ніхто не постраждав: аварія сталася удень, коли більшість мешканців зруйнованого будинку були на роботі. А сам потяг спочатку врізався в автомобілі, що пом’якшило удар. 

Набагато страшніша катастрофа трапилася 22 лютого в Буенос-Айресі, де загинуло пів сотні людей, а щонайменше 600 зазнали поранень. Переповнена електричка, що у ранкову годину пік їхала з передмістя до центру аргентинської столиці, врізалася в огорожу. Хоча швидкість була невелика – 27 кілометрів на годину – перші три вагони фактично розплющило. Трагедія стала найсерйознішою залізничною катастрофою у світі за останні більш ніж 40 років. А 27 лютого три людини загинули внаслідок аварії потяга в канадській провінції Онтаріо. На щастя, Україну залізничні трагедії наразі оминули. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4185 / 1.58MB / SQL:{query_count}