Абхазію та Південну Осетію не визнають

До Росії і Нікарагуа ніхто приєднуватися не хоче

До Росії і Нікарагуа ніхто приєднуватися не хоче

З 22 по 25 вересня делегація Парламентської асамб­леї Ради Європи (ПАРЄ) об'їхала Росію, Грузію і Південну Осетію. Головною метою їхнього "круїзу" було ознайомлення з гуманітарною ситуацією в регіоні та збір інформації для проведення термінових дебатів щодо ліквідації нас­лідків війни на Кавказі. Підбиваючи підсумки побаченого, РЄ заявила, що не визнає незалежність Пів­денної Осетії.

Керівник делегації ПАРЄ Люк Ван ден Бранде сказав Едуардові Кокойти (де-факто лідер Південної Осетії), що можна контактувати з представниками влади республіки, але принципу територіальної цілісності Грузії потрібно дотримуватися.

Щобільше, делегація спростувала заяви російської сторони про те, що Грузія здійс­нювала геноцид проти населення Південної Осетії. Бранде також зазначив, що наразі є лише попередні висновки і збір інформації триватиме.

Днями завершив розслідування обставин грузинсько-осетинської війни і слід­чий комітет при Прокуратурі Російської Федерації. Як стверджує керівник цього відомства Олександр Бастрикін, зібрані докази свідчать про те, що метою грузинського вторгнення у невизнану республіку було повне знищення осетин, які там проживають, та бажання створити у Південній Осетії своє маріонеткове керівництво.

Втім, Росія безуспішно намагається домогтися між­народної підтримки в справі визнання незалежності сепаратистських регіонів Грузії. Наразі її не підтримав у цьому навіть найближчий союзник - президент Білорусі Аляксандр Лукашенка. На зустрічі з російськими журналістами він дав зрозуміти, що Росія мала б більше підтримувати свого союзника (Білорусь), зокрема низькими цінами на енергоносії та безпосередніми грошовими дотаціями. Як приклад, він навів США, які нещодавно надали своєму союзникові - Грузії - мільярд доларів. А коли 25 вересня лідери Абхазії і Південної Осетії звернулися зі спільним листом до "Бацьки" із проханням визнати їх незалежність, той дипломатично відмовив. Мовляв, це питання розгляне після виборів уже новий білоруський парламент. "Може, у нових депутатів будуть інші аргумени і факти, яких я не знаю", - сказав Лукашенко .

Експерти кажуть, що зволікання з визнанням Абхазії та Південної Осетії може сприяти покращенню взаємин Аляксандра Лукашенка із Заходом. США та Євросоюз після визволення всіх білоруських політв'язнів надіслали офіційному Мінську перші сигнали про готовність скасувати свої санкцій.

Нагадаємо, незалежність Абхазії і Південної Осетії наразі визнали дві держави світу - Росія і Нікарагуа.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5711 / 1.54MB / SQL:{query_count}