З часу погіршення стосунків "Росія - Захід", які зумовила війна в Грузії, світ боїться чергової холодної війни, а у НАТО переконані, що Москва посилено шпигує за Альянсом.
З часу погіршення стосунків "Росія - Захід", які зумовила війна в Грузії, світ боїться чергової холодної війни, а у НАТО переконані, що Москва посилено шпигує за Альянсом.
За інформацією, яку має в своєму розпорядженні FTD, внутрішня служба безпеки НАТО повідомила членам Альянсу, що Росія збільшила зусилля, скеровані на отримання розвідданих в штаб-квартирі НАТО, - іншими словами, Москва робить ставку на шпигунську діяльність. Згідно з цими ж даними, недавно керівник служби безпеки під час зустрічі з представниками держав-членів Альянсу попереджав про те, що Росія в шпигунській діяльності в Брюсселі "збільшить свою агресивність".
У зв'язку з цим, за оцінками дипломатів, більшість персоналу російських посольств у країнах НАТО, щонайменше, співпрацює з російською розвідкою - якщо і зовсім не перебуває на агентурній службі. Чутки, що поширюють в останні дні в НАТО, перевірити не вдається, проте вони на тлі вищеназваних подій виглядають дуже достовірно: за деякими даними, росіяни намагаються прослуховувати телефони важливих міжнародних делегацій, щоб отримати переважно секретні документи НАТО. Як повідомляють фахівці, збереження секретності у таких великих багатонаціональних організаціях, як НАТО, практично неможливе, тож розгорнути шпигунську діяльність щодо країн-членів цієї організації зосім не важко.
Стосунки Росії з Північноатлантичним Альянсом ще від самого початку російсько-грузинського конфлікту перебувають на стадії "заморожених". Міністри закордонних справ країн НАТО вирішили призупинити діяльність Ради Росія-НАТО, створивши комісію НАТО-Грузія. У відповідь на це Росія заморозила на півроку миротворчі стосунки з НАТО, запропонувала відкласти візити керівництва військового Альянсу до РФ і проведення спільних навчань.
Тон відносин між Москвою і Вашингтоном після російського вторгнення до Грузії став таким грубим, яким не був уже давно. Американці й росіяни обмінюються вербальними ударами, які сьогодні асоціюються з епохою холодної війни. При цьому Росія і НАТО єдині в одному висловлюванні: нової холодної війни не буде. Американці кажуть, що Росія значно слабша за Америку, щоб можна було говорити про початок "холодної війни".