Суперечки через геноцид
Туреччина. Міністр із відносин з ЄС Егемен Багіс закликав Німеччину посприяти у вирішенні історичної суперечки між Францією та Туреччиною щодо геноциду вірмен. Наприкінці січня Париж прийняв закон про кримінальну відповідальність за заперечення геноциду. Водночас турки наполягають, що в Османській імперії не було цілеспрямованого винищення вірмен, а точилася громадянська війна, й жертви були і з боку турецького населення, і з боку вірмен. За словами Егемена Багіса, в німецьких архівах нібито зберігаються документи, що підтверджують власне турецьку точку зору. Нагадаємо, що геноцид вірмен офіційно визнали не тільки Франція, але й Швейцарія, Німеччина, Канада й Росія.
Трактористи популярніші за юристів
Росія. Найбільш затребуваними професіями в країні є ті, які пов’язані з будівництвом, а також трактористи, бульдозеристи, ремонтники та слюсарі, заявив глава Роструда Юрій Гєрций. Водночас надзвичайно складно працевлаштуватися юристам, економістам та фахівцям з комп’ютерів. Зараз рівень безробіття в Росії становить 6,3% від чисельності економічно активного населення. Усього в країні налічується 4,76 мільйона безробітних.
Тортури в законі
Канада. Уряд країни офіційно дозволив спецслужбам використовувати інформацію, отриману із застосуванням тортур. Щоправда, лише в тому випадку, якщо від цього залежить безпека населення. Це рішення викликало різко негативну реакцію в світі, адже воно суперечить принципам міжнародного права. Нагадаємо, що тортури широко практикують Сполучені Штати, де до в’язнів Гуантанамо застосувують імітацію утоплення та примушують кілька діб не спати.