Аби мороз не зіпсував красу!

“Пошта”  дізнавалася у косметолога, як захистити шкіру обличчя та рук у люті морози 

“Пошта”  дізнавалася у косметолога, як захистити шкіру обличчя та рук у люті морози 

Хоч ми й чекали зими, проте такі морози стали для нас стресом. Особливого догляду в холодну пору потребує наша шкіра. Як розповіла “Пошті” лікар-дермокосметолог Ірина Шаркань, шкіра потерпає від пересушеного обігрівальними приладами повітря у приміщеннях, морозу на вулиці та перепадів температури. 

Очищення і зволоження

За словами лікаря, всупереч усталеним уявленням, взимку шкіру потрібно максимально зволожувати, адже суха шкіра найбільше вразлива до подразнень, зокрема й холодом. Однак робити це слід правильно, в той час, коли людина не збирається виходити надвір. За годину-дві перед сном, очистивши шкіру обличчя, потрібно нанести на  неї значну кількість зволожувального крему. Це може бути і живильний крем. 

ДО ТЕМИ

Правильно зігріватися

У жодному разі, прийшовши з холоду, не можна бігти до гарячої батареї чи підставляти руки під гарячу воду. Агресивне зігрівання призводить до різкого розширення судин. Особливо не можна цього робити щодо шкіри обличчя, бо на ній можуть залишитися розширені червоні судини, розриви капілярів у вигляді маленьких червоних зірочок. 

“Руки можна розтерти, особливо якщо є загроза відмороження. Якщо ж йдеться про переохолодження, то краще їх зігріти температурою власного тіла. Щоб уникнути болю в пальцях і поступово відігріти руки, можна опустити руки в холодну воду, близьку до кімнатної температури”, – рекомендує лікар. 

Лікуємо подразнену шкіру

Відновити подразнену шкіру рук і обличчя в домашніх умовах допоможуть жирний домашній сир, сироватка, що містять молочнокислі бактерії, які відновлюватимуть флору шкіри. Легко підігріту оливкову олію можна змішати з перемеленою вівсянкою, настояти трішки на молоці та нанести на шкіру. Це живить шкіру і створює захисну плівку 

“Велике значення має й те, чим ми очищуємо шкіру взимку. До засобу мають входити зволожувальні компоненти. Не можна очищувати шкіру гарячою водою чи засобами, які містять спирт. Взимку навіть нормальна шкіра може ставати чутливою до звичайної води, тому краще використовувати пом’якшену воду: відстояну перекип’ячену, талу, воду з додатком молока чи дрібки питної соди”, – радить Ірина Шаркань. 

Захист для шкіри

Особливої уваги потребує шкіра зранку перед виходом надвір. Після вмивання на шкіру потрібно нанести живильний крем, у жодному разі не зволожувальний! Робити це потрібно щонайменше за годину перед виходом з дому, щоб водна частина крему не кристалізувалась у верхніх шарах шкіри. Поверх нього слід нанести колд-крем, спеціально розроблений фахівцями для захисту шкіри взимку. 

“Ці креми мають важку основу, вони жирні, живильні, мають низький відсоток води, – розповідає лікар. – Вони запобігають втраті шкірою вологи, створюють на ній захисну мантію – не дають таким агресивним факторам, як мороз та вітер, впливати на шкіру. Впродовж дня такий крем можна наносити кілька разів. Однак навіть його потрібно наносити щонайменше за півгодини до виходу на мороз. Якщо ж необхідно терміново вийти надвір, то залишки крему слід зняти серветкою і зачекати п’ять хвилин, щоби шкіра висохла”. 

Виходити на вулицю відразу не можна, щоб не шокувати шкіру. Потрібно розтягнути час у коридорі, під’їзді, дати шкірі час адаптуватися, звикнути до зміни середовища. Раптовий вихід на мороз може спровокувати спазм судин, негативно відбитися на роботі сальних і потових залоз, спричинити почервоніння та свербіж шкіри. 

Захистити шкіру обличчя допоможуть і засоби макіяжу – тональний крем, пудра. За словами лікаря, що більше на шкіру нанесено шарів мейк-апу, то кращий захист від морозу. Однак наносити засоби для макіяжу слід поверх колд-крему і віддавати перевагу тональному кремові над пудрою, оскільки пудра витягає зі шкіри вологу. 

Губи найкраще захищати гігієнічною помадою, це стосується не тільки жінок, а й чоловіків і дітей. 

“Ці помади прозорі та безбарвні, мають важку текстуру, тож справді захищають. Якщо ж йдеться про зволоження, то можна ввечері нанести зволожувальний крем. Якщо ж губи вже подразнені, потріскані, то звечора варто скористатися регенерувальним кремом, що містить пантенол. Перед виходом на вулицю також можна нанести цей крем, але поверх нього скористатися гігієнічною помадою”, – радить лікар. 

Взимку також необхідно захищати шкіру від ультрафіолету, особливо в ясні дні, коли сонячні промені відбиваються від снігу. Сонцезахист має бути на рівні 15 Sp. Деякі тональні та колд-креми містять його. Вибір такого крему буде хорошою профілактикою від пігментації шкіри. 

ДО ТЕМИ

Холодова алергія

Якщо ж плями на шкірі залишаються впродовж кількох годин, то можна говорити про діагноз “холодова алергія”, тобто шкіра та імунна система не справляються з низькою температурою, з’являються плями, пухирі, кропив’янка, свербіж. Лікар радить обов’язково наносити колд-креми, але їх буде замало. Таким людям необхідно носити рукавиці, максимально закривати обличчя, навіть обмотуватись шарфами, глибоко вдягати шапку тощо. Таку реакцію, якщо це є тривалий стан, необхідно лікувати – за призначенням лікаря застосовувати антигістамінні препарати, а у складних випадках навіть гормональні мазі. 

“Щоб запобігти таким реакціям, необхідно забрати подразник, не тільки уникати холоду, а готувати шкіру до зустрічі з ним: пильнувати, щоб шкіра була достатньо зволожена, здорова. Таку шкіру потрібно також загартовувати, знижуючи чутливість шкіри до холоду. Для цього треба поставити кубик льоду на шкіру на п’ять секунд, наступного дня на 10 секунд і так далі. Проте цей метод спрацьовує не у всіх”, – радить Ірина Шаркань.  

Засоби для дітей

Для дітей також треба вибрати крем для захисту від морозу. Його можна підібрати як з лінії колд-кремів, які мають градацію за віком, так і з продукції фірм, які спеціалізуються на дитячій косметиці.

“Дитячі креми можна використовувати і дорослим. Вони проходять високий контроль, в них можна бути більше впевненими. Тож якщо крем, молочко чи олійка підходить  дитині, ним можна сміливо користуватися, до того ж вони зазвичай гіпоалергенні, на відміну від “дорослих” кремів, у них менше барвників та ароматизаторів, які можуть викликати подразнення”, – каже лікар.

Захищаємо руки

Шкіра рук також має бути зволожена звечора, а перед виходом на вулицю захищена колд-кремом. Якщо шкіра рук схильна до тріщин, то косметолог радить користуватися бар’єрними кремами – вони запобігають тріщинам та подразненням. Якщо тріщини чи лущення вже є, то користуйтеся бальзамами чи мазями на основі парафіну чи вазеліну, які краще захищають шкіру та запобігають трансдермальній втраті вологи.

Лікар радить на холод обов’язково вдягати рукавиці. Якщо є схильність до алергій, то краще, щоб внутрішній шар був бавовняний. Вовна може бути алергеном, але все ж вона найкраще зберігає тепло. Що м’якше і густіше хутро, то краще для шкіри рук, а синтетичних утеплювачів потрібно уникати.

… і голову

У холодну пору не можна нехтувати головними уборами, важливо, щоб вони були зручними і теплими. Часто, особливо в чоловіків, на морозі потерпають вуха: їх шкіра червоніє, а іноді навіть лущиться. “Насамперед їх потрібно захищати шапкою чи капюшоном, бо можна довести себе до холодової алергії. Якщо ж уберегти не вдалося, то обов’язково нанесіть на уражені ділянки зволожувальний, живильний чи регенерувальний крем на ніч. Якщо нічого з цього нема, то можна скористатися оливковою олією холодного віджиму. Вона підійде до будь-якого типу шкіри”, – каже лікар. 

Волосся також потрібно захищати від холоду і ховати під шапку, бо воно буде сіктися, набуде тьмяного вигляду. 

…і все тіло

Разом із відкритими ділянками шкіри захисту потребує вся шкіра. Якщо ви хочете максимально зберегти вологу шкіри тіла і створити гідроліпідну мантію, то краще віддати перевагу кремові над лосьйоном, молочком чи емульсією. Подбати про всю шкіру потрібно відразу після душу чи ванни, коли шкіра насичена вологою. В цей час можна нанести і олійку, яка не зволожує, а лише зберігає вологу. 

“Треба пам’ятати, що шкіра тулуба не тільки мерзне взимку, а й часто під одягом перегрівається, плюс постійне тертя. Тому важливо, щоб нижній шар одягу був із натуральних тканин, найкраще з бавовни, льону, які дозволяють шкірі дихати, менше подразнюють її. Навіть вовняний светр, який нам хочеться вдягнути на холод, подразнює шкіру і є алергеном, особливо якщо шкіра суха”, – зазначає лікар.

Бережемо чоловіків

Потрібно боротися зі стереотипами наших чоловіків, багато з яких або нехтують кремами, або вважають що це не чоловіча справа піклуватися про свою шкіру. “Чоловікам так само слід доглядати за шкірою і берегти її від агресивного середовища, бо якщо сьогодні цього не зробити, то згодом може виникнути потреба звертатися до лікаря зі значно серйознішими проблемами: інфікованими тріщинами, подразненнями, які з кожним роком будуть лише загострюватися. Для чоловіків гігієнічна помада, крем для обличчя та крем для рук мають бути, як зубна паста та щітка, щоденною необхідністю”, – наголошує лікар. 

Голитися краще звечора. На зимовий період слід категорично відмовитися від лосьйонів після гоління, які містять спирт. Якщо ж голитися зранку, то необхідно після цього скористатися кремом з важкою основою і не раніше ніж через годину виходити на вулицю.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4302 / 1.66MB / SQL:{query_count}