Медичні новини: телеграф

Реорганізують перинатальний центр

У рамках Національного проекту “Нове життя” до кінця 2013 року Львівський обласний клінічний перинатальний центр повинні реорганізувати у найсучасніший заклад охорони здоров’я. За словами заступника начальника Головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА Ірини Микичак, реорганізацію розпочнуть уже цього року, але після того, як будуть виділені кошти з державного бюджету. Наразі готується проектно-кошторисна документація. “Перинатальний центр має площу 18 тис. кв. м. Уже розроблено ескізний проект реконструкції, який передадуть до відповідного національного агентства, яке й визначить, коли почне надходити фінансування з державного бюджету. Кошти мають бути виділені ще й з обласного бюджету. Про які суми йде мова, я не знаю, ще зарано про це говорити, бо проект не пройшов експертизи”, – сказала вона.

Епідемії грипу наразі немає

За даними Центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій державного закладу “Центральна санітарно-епідеміологічна станція Міністерства охорони здоров’я України”, за чотири тижні 2012 року показники захворюваності на грип та ГРВІ в жодному регіоні України не перевищують епідемічні пороги. Найкращою є ситуація у Дніпропетровській області, найгіршою – в Івано-Франківській. Про це повідомила прес-служба МОЗ України. За минулий тиждень захворіло на грип та ГРВІ 166 583 особи, із них госпіталізовано 5907 осіб (3,6% від загальної кількості хворих), серед госпіталізованих 76,3% становлять діти. Показник захворюваності становить 36,39 випадків на 10 тис. населення, що на 12,59% більше, ніж за минулий тиждень. Летальних випадків серед хворих немає. Загальна кількість вакцинованих проти грипу за епідсезон становить 392 752, або 0,86% населення України. 

Українок закликали народжувати з чоловіками

52% пологів в Україні є партнерськими. За повідомленням Міністерства охорони здоров’я, партнерські пологи позитивно впливають на здоров’я матері та новонародженої дитини. За словами українських акушерів-гінекологів, такі пологи зменшують ризик ускладнень під час переймів і в післяпологовий період. У регіонах показник партнерських пологів становить 80%. Лікарі переконують, що підтримка рідних знижує необхідність введення породіллі ліків, а це позитивно відображається на здоров’ї немовляти.

Побороти магнітні бурі

Причиною того, що людина почуваєтеся розбитою, її постійно хилить на сон і болить голова, можуть бути магнітні бурі. Лікувати медикаментозно цей стан навряд чи варто, краще заварити чай із м’яти та меліси. Ці трави містять багато ефірних олій, які заспокоюють нервову систему та борються з безсонням, сприятливо впливають на серце, зменшують біль та нудоту. Під час магнітних бур доречним також буде корінь солодки, який містить кумарини – речовини, що зменшують згортання крові. А саме під час магнітних бур воно збільшується, що може стати причиною судинних порушень. Зменшити головний біль, підняти загальний тонус та покращити здатність концентрувати увагу допоможе парагвайський мате. А ось імбир активізує розумову діяльність, зніме шлунково-кишкові спазми та зменшить почуття нудоти. У період магнітних бур важливо дотримуватися здорового способу життя, але без значних фізичних навантажень.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4700 / 1.55MB / SQL:{query_count}