Російські зброярі завершили складання першого прототипу нової версії легендарного автомата Калашникова, що отримала робочу назву АК-12, і розпочали заводські випробування. Щоправда, наразі міністерство оборони Росії інтересу до новинки не виявило, але “Ижмаш” упевнений – якщо АК-12 не знайде споживача на батьківщині, він обов’язково стане популярний за кордоном.
Як повідомила прес-служба “Ижмаша”, технічні параметри АК-12 значно поліпшені в порівнянні з автоматами попередніх серій, а сама зброя повністю адаптована до сучасних умов ведення бою. При цьому концерн не пояснив, що конкретно мається на увазі під цими сучасними умовами. Втім, АК-12 буде зброєю універсальною – на його основі планується створити більше 20 різних модифікацій, придатних для вирішення широкого спектру бойових завдань. Зокрема, плани “Ижмаша” передбачають створення на базі нового автомата снайперської гвинтівки на заміну широко поширеної сьогодні СВД.
За словами розробників, АК-12 став більш ергономічним – автомат оснащений складним телескопічним прикладом, крім того, затвор на новій стрілецькій зброї може бути встановлений як праворуч, так і ліворуч, завдяки чому АК-12 стане зручним шульгам. Усі елементи управління автоматом виконані за новою схемою й доступні для перемикання однією рукою – тобто, солдат зможе перемикати режими вогню й знімати запобіжник тією же рукою, якою тримає зброю. При цьому автомат спеціально адаптований під можливість ведення вогню при утримуванні однією рукою. Також новий автомат матиме три режими стрільби (раніше було два): повністю автоматичний вогонь, черги з трьох пострілів та одиночний. Також іжевським конструкторам вдалося знизити імпульс віддачі нової зброї при стрільбі чергами, що значно підвищило кучність вогню (в 1,5-2 рази) в порівнянні з АК-74М.
ДО ТЕМИ Три нових заводи з виробництва систем протиповітряної та протиракетної оборони будуть побудовані в Росії, заявив віце-прем’єр РФ Дмітрій Рогозін. Крім того, за його словами, у Москві вже споруджений новий завод з виробництва стрілецької снайперської зброї, який “за технологією перевершує всі підприємства Європи”. |
У магазинах замість колишніх 30 буде по 60 або 95 патронів (магазин барабанного типу). Крім того, новий автомат створено під різні калібри – від 5,45x39 міліметрів до 7,62x51 міліметр. Нарешті, нова зброя оснащена планками Пікаттіні, які можуть бути використані для установки оптичних, колліматорних і важких нічних прицілів, далекомірів, лазерних цілевказівників, гранатометів і ліхтарів.
Натомість у міноборони Росії вважають, що АК-12 принципово нічим не відрізняється від своїх попередників. Відповідно, намірів укладати з “Ижмашом” конракт не поспішають. Адже зараз на військових складах запаси АК-74 становлять близько 17 мільйонів штук, при тому що чисельність російської армії – лише мільйон вояків.
Натомість інтерес до нової розробки вже виявило міністерство внутрішніх справ Росії. Воно вже взяло партію АК-12 для дослідної експлуатації. Не виключено, що так само вчинить й Федеральна служба безпеки, яка планує переозброїти свої спеціальні підрозділи.
Отож, навіть якщо російське оборонне відомство й відмовиться від закупівель АК-12, “Ижмаш” без роботи не залишиться. Концерн уже оголосив, що його зброя користується все більшою популярністю за кордоном і АК-12, у випадку, якщо від нього відмовляться свої, буде поставлятися на експорт. Зрештою, не виключено, що першим іноземним клієнтом російських зброярів виявиться одіозний Уго Чавес. Лідер Венесуели, який на кожному розі волає про “імперіалістичну загрозу”, давно не проти прикупити сучасної зброї.